FCSB a făcut doar două schimbări la pauza meciului cu Botoşani! :) La Supercupa României, Becali a dat ordin să fie făcute toate 5

Antena Sport Publicat: 18 aprilie 2021, 19:13

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Gigi Becali este patronul FCSB

FCSB a făcut doar două schimbări la pauză. Toni Petrea i-a scos din teren pe Istrate şi Oaidă şi i-a băgat în teren pe Ovidiu Perianu şi pe Ionuţ Vînă. Botoşani a condus la pauză cu 1-0, după golul fantastic marcat de Ashkovski.

La Supercupa României, Gigi Becali a recunoscut că el i-a cerut lui Toni Petrea să facă 5 schimbări la pauză.

Crețu a intrat în locul lui Oaidă, Istrate l-a înlocuit pe Tănase, Perianu, pe Octavian Popescu, Șut, pe Moruțan și Radunovici, pe Vînă. Gigi Becali şi-a motivat şi decizia.

"Când unii organizează și nu îți dau niciun ban ție, iau ei banii și îți spun «Vino, mă, să joci aici!». Nici măcar bun simț… Puteau să întrebe «Bă, jucăm la Ploiești. Vă convine?». Ei au zis «Uite, noi, ca niște stăpâni, am stabilit să jucați aici. Veniți voi ca niște sclavi». Așa că am zis și eu să fac 5 schimbări la pauză. Dacă tot suntem sclavi, ne distrăm și noi cu ce putem să facem, dacă tot avem stăpâni.

Dacă dădeau 25.000 de euro pentru echipa care pierde și 75.000 pentru câștigătoare și dacă ne întrebau pe ce stadion vrem să jucăm…. Au zis «Sclavilor, veniți să jucați la Ploiești! Sclavilor, plătiți benzina la autocar!»

Gigi Becali: "I-am spus lui Petrea «Bă Petrea, fă un experiment! Distrează-te"

Dacă te comporți așa, la fel mă comport și eu! Nu aveam ce să fac. Ce am zis «Dacă ei ne consideră sclavi, fac și eu o chestie». I-am spus lui Petrea «Bă Petrea, fă un experiment! Distrează-te. Folosim meciul ăsta ca un antrenament, ca să găsim soluții». Asta a făcut. Asta a fost", a declarat Gigi Becali pentru GSP.

15:26 EXCLUSIVAdrian Mihalcea, euforic după ce a promovat cu Unirea Slobozia: „Vom rămâne în istorie!” Ce a spus despre prime 15:05 „La mulţi ani, magicianule!” Postare emoţionantă de ziua lui Olimpiu Moruţan. Ce i-a urat Ankaragucu internaţionalului român 14:15 „Hai, mă, Gicane, chiar așa?” Dialog spumos între Gică Hagi și Ciprian Marica! „Pariul” făcut de „Rege” 14:08 0-57, una dintre cele mai severe înfrângeri din istoria hocheiului. România, pe lista meciurilor cu diferenţe uriaşe de scor 14:03 UTA – Oţelul LIVE SCORE (16:45). Duel de foc pentru primul loc între Mircea Rednic şi Dorinel Munteanu 13:37 Jucătorul propus la Rapid, de la FCSB! Mesajul clar al lui Dumitru Dragomir: „Să-l ia!” 13:22 Iuliana Demetrescu, o nouă delegare de lux! Arbitra jignită de Gigi Becali va arbitra o semifinală de Liga Campionilor 12:44 Ce cotă a ajuns să aibă Simona Halep la câştigarea Roland Garros 2024. Simo a jucat un singur meci de la revenire 12:41 Echipa care îl regretă pe Ianis Hagi! Fiul „Regelui”, lăudat deși nu joacă la Alaves: „Este protagonist! Viitorul încă se scrie!” 12:31 Emoţii pentru Florinel Coman şi FCSB, înaintea meciului cu Farul! Ce şanse are să joace în meciul care poate decide titlul Vezi toate știrile