FCSB – Dinamo 6-0 | “Nu aveam voie cu manele că a fost certat Dennis Man!” Andrei Cordea, reacție fabuloasă după ce și-a umilit rivala! De ce l-a consolat Edi Iordănescu

Antena Sport Publicat: 12 septembrie 2021, 23:24

Comentarii
FCSB – Dinamo 6-0 | Nu aveam voie cu manele că a fost certat Dennis Man! Andrei Cordea, reacție fabuloasă după ce și-a umilit rivala! De ce l-a consolat Edi Iordănescu

Andrei Cordea, bucurie după marcarea unui gol / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Aceasta este cea mai mare umilință suferită de Dinamo în derby-urile cu marea rivală. Andrei Cordea a marcat din penalty, după ce l-a rugat pe Claudiu Keșeru să îl lase pe el să execute. La final, jucătorii de la FCSB au declanșat fiesta. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este o descătușare, aveam nevoie de această victorie. Astăzi am reușit să câștigăm. Cântăm, nu aveam voie cu manele că a fost certat și Dennis Man. În România este un singur derby, mă bucur că acum am ieșit noi învingători. Când am jucat cu CFR, ei dacă puteau să ne dea opt, ne dădeau opt, la fel și noi, dacă puteam să dăm zece, zece dădeam.Îmi pare rău că n-am reușit să marchez la națională, am trecut cu greu peste acea ratare. M-a încurajat Mister, mi-a spus că se întâmplă, dar încă mai sunt afectat.

Avem un meci greu și la Craiova, dar trebuie să le câștigăm. Am vrut să bat eu, l-am rugat pe Claudiu să mă lase și m-a lăsat. Îi mulțumesc frumos pentru gest. Erau 4 sau 6 câini, dacă ne dădeau și nouă ieșeam și noi cu ei”, a spus Andrei Cordea după FCSB – Dinamo 6-0.

FCSB – Dinamo 6-0 | Umilință istorică pentru dinamoviști

FCSB a dat de pământ cu rivala Dinamo în prima repriză a derby-ului. După ce Claudiu Keşeru a deschis scorul, roş-albaştrii au marcat 3 goluri în 10 minute.

Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby în minutul 26, din lovitură liberă. La câteva minute, Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs, după un scandal monstru. La doar 5 minute, Vinicius a „spart gheaţa” pentru FCSB. Fundaşul a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Darius Olaru.

Reclamă
Reclamă

Andrei Cordea a dus scorul la 4-0 în minutul 45+7, din penalty. Eşanu l-a faultat pe Olaru, iar mijlocaşul a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:33

Ilie Dumitrescu i-a „citit” pe turci și anunță o surpriză în echipa de start a României: „Eu așa aș juca”

22:14

Mohamed Salah, mesaj emoţionant după anunţul plecării sale de la Liverpool: “Acest club va fi mereu casa mea”

21:56

Victor Pițurcă nu se teme înainte de Turcia – România. Reacție categorică: „Nu e niciun infern”

21:50

Mohamed Salah a distrus concurența în Premier League! Cifre uluitoare reușite de la sosirea la Liverpool

21:38

VideoTricolorii U20 vor vedea împreună meciul crucial Turcia – România. Ce le transmit jucătorilor lui Mircea Lucescu

21:34

Eugen Neagoe, aproape de plecarea de la Petrolul. Cine e favorit să-l înlocuiască

1 Transfer la Dinamo. Cine vine în locul lui Boateng? Nicolescu prelungește și cu Raul Opruț 2 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 3 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 4 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 5 Bogdan Stelea, reacţie dură după ce a văzut cine l-a înlocuit pe Ionuţ Radu la naţională: “El merita!” 6 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță
Citește și