FCSB – Dinamo | „Câinii”, umiliţi în prima repriză! Octavian Popescu şi Vinicius i-au făcut K.O. pe jucătorii lui Dario Bonetti. Andrei Cordea, gol şi pasă fabuloasă după ce s-a distrat cu apărarea dinamovistă

De Dragoș Vasile
Publicat: 12.09.2021, 22:02

FCSB a dat de pământ cu rivala Dinamo în prima repriză a derby-ului. După ce Claudiu Keşeru a deschis scorul, roş-albaştrii au marcat 3 goluri în 10 minute.

CS Hunedoara - FCSB

Octavian Popescu şi Vinicius i-au făcut K.O. pe „câini”! Andrei Cordea, gol şi pasă fabuloasă după ce s-a distrat cu apărarea dinamovistă

Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby în minutul 26, din lovitură liberă. La câteva minute, Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs, după un scandal monstru.

Roş-albaştrii s-au descătuşat pe final. Octavian Popescu a marcat în minutul 43 după o pasă de geniu a lui Andrei Cordea, care s-a distrat cu apărarea dinamovistă.

La doar 5 minute, Vinicius a „spart gheaţa” pentru FCSB. Fundaşul a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Darius Olaru.

Andrei Cordea a dus scorul la 4-0 în minutul 45+7, din penalty. Eşanu l-a faultat pe Olaru, iar mijlocaşul a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri.

Ce revenire! Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby cu o execuţie superbă din lovitură liberă

Claudiu Keşeru a revenit la FCSB pentru a ajuta echipa să câştige titlul după o pauză de 7 ani. În primul meci, Edi Iordănescu l-a titularivat împotriva rivalei Dinamo, „victima” sa preferată. Atacantul a avut nevoie de doar 26 de minute pentru a îşi face simţită prezenţa pe teren.

Keşeru a executat perfect o lovitură liberă la care Mihai Eşanu nu a avut nicio replică. Atacantul a trimis mingea direct în vinclul porţii.

Keşeru a înscris 28 de goluri şi a reuşit 9 pase de gol în cele 48 de partide jucate pentru FCSB în 2014. Acesta declara înaintea derby-ului că îşi doreşte cu orice preţ să dea din nou gol la revenire. „Îmi doresc din tot sufletul să ajut la această redresare”, spunea atacantul.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Fotbal extern • 13:44
Destro a dat gol c-o sticlă în mână!
Gigi Becali
Fotbal intern • 13:18
Decizie finală luată de Gigi Becali: ”Am ieșit din viața publică!” Cine este noul șef de la FCSB
Edi Iordănescu, declaraţii de luptă după FCSB - Dinamo 6-0
Fotbal intern • 9:31
Se vede mâna lui Edi Iordănescu! FCSB, schimbare radicală de la venirea tehnicianului! Medie impresionantă de goluri, pe meci, reușită de echipă lui Gigi Becali
Unde se poartă masca în București. O eroare din cauza unei virgule a produs confuzie. Lista a fost actualizată
1
Foto „Îmi vei mulţumi mai târziu!” Emma Răducanu, sfătuită să îi ia antrenor pe Darren Cahill: „E omul potrivit”
19:22 VIDEOCampioni doar pe teren! Imagini șocante de la Arad. CFR Cluj a făcut haos în vestiarul celor de la UTA 18:50 Mauricio Pochettino, prima reacţie după scandalul dintre Kylian Mbappe şi Neymar. „Am vorbit cu ei, acest subiect a făcut zgomot”. Ce a spus despre revenirea lui Messi! 18:49 Iuliu Mureșan a rupt tăcerea despre venirea lui Mircea Rednic la Dinamo! De ce a fost preferat „Puriul” în locul altor antrenori. „A rămas doar el pe listă” 18:11 Încă o lovitură pentru Adrian Mititelu! Anunțul care aruncă în aer „Războiul Olteniei”. „Am obținut dreptul exclusiv” 17:34 Anunț uriaș pentru fanii fotbalului din România! Cum se face accesul pe stadioanele din localități cu incidență de peste 6 la mie 17:21 NEWS ALERTMircea Rednic a bătut palma cu Iuliu Mureşan şi revine pe bancă. Când îşi începe al cincilea mandat pe banca lui Dinamo şi ce salariu va avea! 17:08 Alertă la Dinamo! Dorin Șerdean a rupt tăcerea despre Pablo Cortacero. Anunțul așteptat de toți fanii „câinilor” 16:33 LIVE SCOREGaz Metan – Sepsi 0-0. A cincea remiză la rând pentru echipa lui Leo Grozazu! Cum arată clasamentul Ligii 1 15:54 VideoSimona Halep a dezvăluit motivul real al despărţirii de Darren Cahill. De ce nu a venit australianul la nunta Simonei 15:34 Când revine Lionel Messi la PSG după scandalul cu Pochettino. Anunţul făcut de francezi