FCSB – Dinamo | „Câinii”, umiliţi în prima repriză! Octavian Popescu şi Vinicius i-au făcut K.O. pe jucătorii lui Dario Bonetti. Andrei Cordea, gol şi pasă fabuloasă după ce s-a distrat cu apărarea dinamovistă

Dragoș Vasile Publicat: 12 septembrie 2021, 22:02

FCSB – Dinamo | „Câinii, umiliţi în prima repriză! Octavian Popescu şi Vinicius i-au făcut K.O. pe jucătorii lui Dario Bonetti. Andrei Cordea, gol şi pasă fabuloasă după ce s-a distrat cu apărarea dinamovistă

Andrei Cordea, cel mai bun jucător când vine vorba de driblinguri de la FCSB

Octavian Popescu şi Vinicius i-au făcut K.O. pe „câini”! Andrei Cordea, gol şi pasă fabuloasă după ce s-a distrat cu apărarea dinamovistă

Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby în minutul 26, din lovitură liberă. La câteva minute, Steliano Filip a fost eliminat de Istvan Kovacs, după un scandal monstru.

Roş-albaştrii s-au descătuşat pe final. Octavian Popescu a marcat în minutul 43 după o pasă de geniu a lui Andrei Cordea, care s-a distrat cu apărarea dinamovistă.

La doar 5 minute, Vinicius a „spart gheaţa” pentru FCSB. Fundaşul a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Darius Olaru.

Andrei Cordea a dus scorul la 4-0 în minutul 45+7, din penalty. Eşanu l-a faultat pe Olaru, iar mijlocaşul a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri.

Ce revenire! Claudiu Keşeru a deschis scorul în derby cu o execuţie superbă din lovitură liberă

Claudiu Keşeru a revenit la FCSB pentru a ajuta echipa să câştige titlul după o pauză de 7 ani. În primul meci, Edi Iordănescu l-a titularivat împotriva rivalei Dinamo, „victima” sa preferată. Atacantul a avut nevoie de doar 26 de minute pentru a îşi face simţită prezenţa pe teren.

Keşeru a executat perfect o lovitură liberă la care Mihai Eşanu nu a avut nicio replică. Atacantul a trimis mingea direct în vinclul porţii.

Keşeru a înscris 28 de goluri şi a reuşit 9 pase de gol în cele 48 de partide jucate pentru FCSB în 2014. Acesta declara înaintea derby-ului că îşi doreşte cu orice preţ să dea din nou gol la revenire. „Îmi doresc din tot sufletul să ajut la această redresare”, spunea atacantul.

• Octavian Popescu şi Vinicius i-au făcut K.O. pe „câini”
  • Andrei Cordea, gol şi pasă fabuloasă după ce s-a distrat cu apărarea dinamovistă

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90