FCSB – FC U Craiova 1948 | Fază controversată pe Arena Națională. Roș-albaștrii au cerut penalty, Istvan Kovacs nici nu a vrut să audă! Proteste vehemente ale lui Keșeru

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 februarie 2022, 21:50

Claudiu Keșeru, faultat de Achim

Captură Digi Sport

Faza controversată a avut loc în minutul 70, la scorul de 1-1. Achim l-a faultat pe nou-intratul Claudiu Keșeru, care a căzut „secerat”. Istvan Kovacs a intervenit imediat și, spre nemulțumirea jucătorilor lui Mihai Pintilii, nu a acordat penalty.

Istvan Kovacs i-a înfuriat pe roș-albaștri în FCSB – FC U Craiova 1948

„Centralul” partidei i-a acordat cartonaș galben jucătorului oltenilor și a dictat lovitură liberă din marginea careului. Keșeru și coechipierii săi au protestat degeaba. Decizia arbitrului nu a putut fi întoarsă.

Claudiu Keșeru
Claudiu Keșeru a cerut penalty

Pe reluări nu s-a observat exact dacă faultul a avut loc în careu. Dacă piciorul lui Keșeru era pe linie, atunci vicecampionii ar fi trebuit să primească lovitură de la 11 metri.

Atacantul intrat în minutul 61, în locul lui Crețu, a fost cel care a executat lovitura liberă și a fost la un pas să marcheze. Popa a respins mingea din vinclu.

Istvan Kovacs a acordat însă penalty în prelungiri, în momentul în care Sidibe l-a faultat pe Ianis Stoica. Chiar Keșeru a marcat, în minutul 90+2!

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”