FCSB – Rapid 3-1 | Florin Tănase îi vrea pe giuleşteni în play-off!: „Am crezut până în ultimul minut şi ne-a ieşit”. Ce spune despre eliminarea despre eliminarea lui Morais

Gabriel Zamfirescu Publicat: 15 decembrie 2021, 23:47

FCSB – Rapid 3-1 | Florin Tănase îi vrea pe giuleşteni în play-off!: „Am crezut până în ultimul minut şi ne-a ieşit. Ce spune despre eliminarea despre eliminarea lui Morais

Florin Tănase ar putea pleca în iarnă de la FCSB

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB – Rapid a fost 3-1 într-un final nebun de derby. În minutul 90 era 1-1, dar vicecampioana a marcat de două ori în prelungiri şi a reuşit să ia cele trei puncte. Cu această victorie, FCSB s-a apropiat la 5 puncte de liderul CFR Cluj şi aşteaptă un pas greşit al campioanei în faţa Farului lui Gică Hagi.

Tănase îi vrea pe giuleşteni în play-off

Florin Tănase este fericit după cele două goluri marcate şi face o mărturisire. Îi vrea pe giuleşteni în play-off-ul de titlu. „Suntem fericiţi că nă ne continuăm seria. Am luat 3 puncte într-un derby, un meci dificil. Nu ştiu ce a făcut diferenţa. Aceste faze de final, mingea în faţa porţii. Important e că am crezut până în ultimul minut şi ne iese. Probabil că ne puneau probleme dacă nu era acea eliminare, altfel decurgea meciul. Nu ştiu dacă a fost acordat uşor sau nu. El ştie mai bine, dar per total nu cred că avem că să îi reproşăm arbitrului. Şi în teren şi în tribune atmosferă foarte frumoasă. Vă daţi seama ce era dacă puteau veni mai mulţi suporteri. Era o atmsferă de vis. Aşa se întâmplă când se întlnesc echipe de tradiţie. Au şanse foarte mari să ajungă în play-off”, a spus Florin Tănase la finalul meciului, conform digisport.ro.

FCSB mergea ceas cu Toni Petrea pe bancă. Vicecampioana are cinci victorii din cinci meciuri cu noul antrenor. Florin Tănase a făcut un anunţ important şi despre colegul său, Florinel Coman, care abia a revenit după 4 luni de absenţă, din cauza unei accidentări. „Florinel Coman a fost o revenire importantă pentru noi. Are nevoie şi eş de mai multe minute, de mai multe meciuri ca să îşi intre în ritm”, a mai spus Florin Tănase, conform sursei citate.

23:40
Cum poate deveni FCSB campioană, după remiza cu Sepsi! Roş-albaştrii, la un pas de titlu
24
22:40
Sepsi – FCSB 2-2. Coman s-a „rupt”, Târnovanu a gafat. Sărbătoarea de titlu a roş-albaştrilor se amână, după un meci de coşmar!
24
22:40
Fabrizio Romano a anunţat că Xavi va rămâne la Barcelona! Cine l-a făcut pe antrenorul catalanilor să se răzgândească
24
22:35
VIDEOImagini COLOSALE din vestiarul Unirii Slobozia, după promovarea în Liga 1! S-a sărbătorit pe „modelul” Inter
24
22:30
VIDEOAEK – Panathinaikos 3-0 şi Aris – Olympiacos 1-1 au fost în AntenaPLAY! Pas uriaş spre titlu pentru AEK. Probleme pentru Lucescu
24
22:26
Florinel Coman s-a accidentat în Sepsi – FCSB! Lovitură pentru „Mbappe”, înainte de EURO 2024