FCSB – Rapid | Gigi Becali, mesaj pentru Istvan Kovacs înainte de derby: “Nu vreau lupte greco-romane și nu vreau cotonogeală!”

Dragoș Vasile Publicat: 14 decembrie 2021, 15:15

Comentarii
FCSB – Rapid | Gigi Becali, mesaj pentru Istvan Kovacs înainte de derby: Nu vreau lupte greco-romane și nu vreau cotonogeală!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali, mesaj pentru Istvan Kovacs înainte de FCSB – Rapid

Patronul FCSB se aşteaptă ca rapidiştii să joace agresiv, motiv pentru care i-a cerut lui Istvan Kovacs să fie atent. “Centralul” va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Mihai Marica. Rezervă va fi Iulian Călin, iar observator Aron Huzu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ei vor fi foarte agresivi, îl rog pe arbitru să își facă datoria, să fie atent și să jucăm fotbal. Vreau să jucăm cum văd în Europa. Nu vreau lupte greco-romane și nu vreau cotonogeală. Și trebuie să câștigăm neapărat jocul ăsta.

Eu nici meciul trecut nu-l consider pierdut. Ne-am dat un autogol (n.r. Paulo Vinicius, minutul 40, în Rapid – FCSB 1-0), dar am controlat jocul. Eu sper să controlăm jocul și să marcăm, de data asta, noi”, a spus Gigi Becali pentru ProX.

Toni Petrea, confuz înainte de derby: „Nici nu ştiu cine arbitrează!”

Toni Petrea a prefaţat derby-ul cu Rapid de pe Arena Naţională. Antrenorul FCSB a aflat chiar la conferinţa de presă că Istvan Kovacs a fost desemnat să conducă la centru confruntarea de foc.

„Este un joc important între două echipe de tradiţie. Atmosfera va fi una plăcută cu siguranţă. Întâlnim un adversar care vine cu un moral bun. Un adversar care va încerca să ne pună probleme. Vine cu un moral bun şi are pretenţii la play-off. Suntem pregătiţi. Sper că jucătorii sunt refăcuţi.

Reclamă
Reclamă

La un asemenea meci nu poţi să motivezi jucătorii cu un rezultat. E o echipă bună şi au demonstrat că joacă. Consider că este un derby. Toată lumea doreşte spectacol. În momentul de faţă este mult mai important să câştigăm. Avem un căpitan de echipă foarte bun. Nici nu ştiu cine arbitrează. (n.r. după ce a aflat că Istvan Kovacs va arbitra). Este un arbitru bun”, a spus Toni Petrea la conferinţa de presă a derby-ului cu Rapid.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:40

Jucătorul dorit de Cristi Chivu la Inter se operează! Când este așteptat să revină fotbalistul din Premier League

17:33

“Ce aşteptări ai de la Ianis?” Răspunsul lui Gică Hagi înainte de barajul Turcia – România

17:30

Barcelona, un nou asalt pentru Marcus Rashford! Răspunsul oferit de Manchester United

17:28

Insulte rasiste către Ibrahima Konate! Liverpool, reacţie oficială

17:20

Ronnie O’Sullivan, după ce a scris istorie cu un break de 153: “Am vrut să fiu primul”

17:17

FCSB – UTA Arad LIVE TEXT (19:00) Rădoi caută prima victorie. Echipele de start

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și