Momentul incredibil s-a întâmplat în minutul 74. Căpitanul Florin Tănase a scăpat pe contraatac, după care a călcat pe minge şi a intrat în Niczuly, portarul advers.
Sebastian Colţescu a arătat iniţial punctul cu var, dar s-a răzgândit după protestele vehemente ale adversarilor. Cel mai probabil, a fost ajutat şi de tuşier, cu toate că "centralul" era poziţionat mai bine.
În acelaşi timp, în tribună, Mihai Stoica şi ceilalţi oficiali de la FCSB urmăreau reluările la televizor.
FCSB – Sepsi | Încă o pierdere pentru Toni Petrea! Jucătorul care riscă să piardă derby-urile cu Universitatea Craiova şi CFR Cluj
Ionuţ Panţîru a fost schimbat în minutul 33 cu Radunovic, după ce a făcut semn că nu mai poate continua. Panţîru, marcator în victoria cu Botoşani, 2-1, avea un bandaj cu gheaţă în dreptul genunchiului piciorului drept şi riscă să rateze derby-urile cu Universitatea Craiova şi CFR Cluj.
Florinel Coman şi Darius Olaru sunt ceilalţi jucători pe care Toni Petrea nu s-a putut baza pentru partida cu Sepsi. "Mbappe", care s-a accidentat la echipa naţională, a fost prezent la stadion, însă nu a fost trecut pe foaia de joc, semn că nu s-a refăcut complet.
- Sebastian Colţescu, moment incredibil în FCSB - Sepsi
- "Centralul" a acordat penalty, iar apoi s-a răzgândit
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, de la ora 12:45, LIVE în AntenaPLAY
- Real Madrid - Fiorentina se joacă sâmbătă, de la ora 19:00, LIVE în AntenaPLAY
- Reacţia LPF după accidentul teribil în care şi-a pierdut viaţa maseurul „câinilor”, Constantin Covaciu
- Vlad Dragomir, decisiv pentru Pafos și merge mai departe în turul trei preliminar Europa League
- Adrian Mititelu, discurs vehement despre situaţia lui Juan Bauza: „Și-a sabotat singur viitorul”. Ce a spus despre soţia acestuia
- Schimbări radicale în fotbalul juvenil de la noi! Când nu vor mai fi validate decât golurile din interiorul careului! Anunţul FRF
- Sancţiuni drastice după scandalul trucării de meciuri din Liga a 3-a. Care a fost cea mai mare amendă




































