FCSB şi Rapid, luptă nebună pentru semnătura lui Claudiu Keşeru. Bulgarii anunţă că atacantul este dorit de Edi Iordănescu. „Va pleca de la Razgrad!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 august 2021, 17:47

Comentarii
FCSB şi Rapid, luptă nebună pentru semnătura lui Claudiu Keşeru. Bulgarii anunţă că atacantul este dorit de Edi Iordănescu. „Va pleca de la Razgrad!

Abaca Press / AA/ABACA via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Keşeru a intrat în dizgraţia antrenorului Dambrauskas şi a fost trimis la echipa a doua a lui Ludogoreţ. Românul care este cel mai bun marcator din istoria clubului, cu 139 de reuşite, a ratat şi meciul cu Malmo, din play-off-ul cu Malmo, şi este hotărât să îşi încheie contractul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB şi Rapid, luptă nebună pentru semnătura lui Claudiu Keşeru

Jurnaliştii bulgari de la fakti.bg anunţă că Keşeru are zilele numărate la Ludogoreţ. „Se pare că va pleca de la Razgrad”, au transmis aceştia. Au dezvăluit că jucătorul dorit de Rapid este şi pe lista de transferuri a lui FCSB, mai ales după venirea lui Edi Iordănescu.

La clubul lui Gigi Becali a fost anunţat un nou antrenor, Edi Iordănescu. FCSB a început sezonul ezitant şi este la şapte puncte în spatele liderului CFR Cluj. Iordănescu a făcut-o campioană pe echipa din Transilvania şi s-a interesat de situaţia golgheterului de la Ludogoreţ. Keşeru a fost deja la FCSB, în 2014, şi a înscris 20 de goluri în 34 de meciuri. Şi Rapid insistă pentru Claudiu„, au scris cei de la Fakti.

Bulgarii au amintit şi de interesul echipei la care a debutat Keşeru în fotbalul mare, Nantes. „Va pleca de la Razgrad”, a mai precizat sursa citată anterior.

Gigi Becali a negociat cu Claudiu Keşeru

Gigi Becali a anunţat că a făcut tot posibilul să îl aducă la FCSB pe Claudiu Keşeru, dar Ludogorets nu l-a lăsat să plece. Finanţatorul roş-albaştrilor nu ia în calcul o mutare a internaţionalului la Rapid.

Reclamă
Reclamă

Am vorbit cu el, dar nu a putut să vină. Ce, îl lăsam eu pe Keşeru? El e un stelist mare, rupea tricoul cu dinţii în tribună. A zis că nu l-au lăsat ăia de acolo. Niciodată în viaţa lui nu o să ajungă la Rapid, e stelist înfocat. Mănâncă tricoul, îl rupe cu dinţii”, a spus Becali, săptămâna trecută, la Pro X.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Cristi Chivu să îşi apere trofeele câştigate cu Inter în sezonul precedent?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12 11 aug.

Gigi Becali l-a „distrus” pe Florin Tănase: „Are ceva la cap”! A rupt prietenia cu căpitanul FCSB-ului: „Nu accept aşa ceva”

0:11 11 aug.

Dioszegi iese la atac după egalul cu FCSB! Mesajul pentru suporterii români care o vor pe Sepsi dispărută

23:58

Ovidiu Burcă, frustrat că Sepsi nu a învins-o pe FCSB: „Ar fi trebuit să câştigăm”! Ce a spus de jucătorii lui Becali

23:52

„Nu există!” Florin Tănase a rupt tăcerea despre presupusul conflict cu Marius Baciu. Mesaj categoric după Sepsi – FCSB 0-0

23:49

Marius Baciu şi-a anunţat decizia legată de viitor, după ce FCSB nu a reuşit să o învingă pe Sepsi!

23:46

„Suntem Real Madrid?”. Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Sepsi – FCSB 0-0: „Dormi pe teren”

1 Lacrimi la antrenamentul Barcelonei! Un jucător s-a accidentat grav și poate lipsi un an de pe gazon 2 Zeljko Kopic, la FCSB? Gigi Becali, întrebat direct: „Mai greşesc!”. Întâlnire cu Edi Iordănescu: „Asta mi-a spus” 3 „Te ascundem în pădure, vagabondule!”. Derapaj la adresa lui Ilie Bolojan 4 Soluție pentru banca FCSB-ului? Lider în Liga 1 cu FC Argeș, Bogdan Andone a vorbit cu Becali: „Asta i-am spus!” 5 Universitatea Craiova a găsit fundaş central, după ce a fost refuzată de Dinamo. O nouă lovitură dată de Mihai Rotaru 6 Jucătorul ofertat de Universitatea Craiova s-a dus la patron şi a cerut transferul!
Citește și