FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Olimpiu Moruţan, savuros: „Am jucat mai slab ca să mă lase nea Gigi mai ieftin!” Mijlocaşul l-a dat de gol pe Becali: „Ştie mai bine pe cine să bage”

Dragoș Vasile Publicat: 25 iulie 2021, 23:55

Comentarii
FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Olimpiu Moruţan, savuros: „Am jucat mai slab ca să mă lase nea Gigi mai ieftin! Mijlocaşul l-a dat de gol pe Becali: „Ştie mai bine pe cine să bage

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Olimpiu Moruţan, prima reacţie după FCSB – Universitatea Craiova 4-1

Mijlocaşul a deschis scorul în minutul 7, iar golul este unul de pus în ramă. Cu gândul la Galatasaray, Moruţan a trimis o torpilă de la 30 de metri la care Mirko Pigliacelli nu a avut replică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Imediat după fluierul final, fotbalistul roş-albaştrilor a oferit un interviu cu zâmbetul pe buze. Acesta a vorbit despre criticile lui Gigi Becali, dar şi despre psoibilul transfer în Turcia.

„Un gol foarte frumos. Ştiu ce pot, ştiu ce fan la antrenament. Am început mai prost, dar mă bucur că m-am motivat şi am făcut un meci bun. Dacă nu venea golul, eu ştiam ce trebuie să fac. Domnul Gigi ştie mai bine pe cine să bage.

Criticile m-au încurajat. M-aş bucura foarte tare. Am jucat primele meciuri mai slab ca să mă lase nenea Gigi mai ieftin. Avem un moral bun. Vedem ce o să fie pe viitor”, a declarat Olimpiu Moruţan la Digi Sport.

FCSB – Universitatea Craiova 4-1 | Spectacol total pe Arena Naţională! „Perlele” lui Gigi Becali s-au întrecut în execuţii superbe

FCSB a făcut spectacol pe Arena Naţională în derby-ul cu Universitatea Craiova. Roş-albaştrii au câştigat la scor, 4-1.

Reclamă
Reclamă

Derby-ul de pe Arena Naţională a început tare. Olimpiu Moruţan a deschis scorul, în minutul 7, cu o „torpilă” de la aproape 30 de metri. Octavian Popescu a majorat avantajul după doar 9 minute. Acesta a marcat din pasa lui Andrei Cordea.

Spre finalul primei reprize, Andrei Cordea a dus scorul la 3-0 cu o nouă execuţie superbă. Acesta este al doilea meci consecutiv în care tânărul fotbalist înscrie pentru FCSB.

În repriza secundă, Mateiu şi-a băgat mingea în propria poartă, în minutul 60, iar Markovic a închis tabela, cu un gol venit după ce s-a distrat cu defensiva adversară.

Reclamă

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul 3 în Liga 1, cu 4 puncte. De cealaltă parte, Universitatea Craiova rămâne pe locul 10, cu 3 puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:36 27 aug.

Acestea sunt cele 36 de echipe din grupa de UEFA Champions League! Cum arată urnele

0:31 27 aug.

AEK Atena, Fenerbahce, Viking și Slovan Bratislava s-au calificat în grupa de Champions League! Seară magică pentru Răzvan Marin

23:57

Real Madrid – Real Sociedad 4-1. Mbappe, ONE-MAN SHOW la revenirea lui Jose Mourinho pe Bernabeu

22:34

Chelsea a bătut palma! Transfer de 75 de milioane de euro

22:22

VIDEOGestul superb făcut de Marc Cucurella înainte de Real Madrid – Real Sociedad! Tot stadionul a aplaudat

22:00

Mihai Stoica și condiția crucială pentru ca Bîrligea să semneze cu Frosinone: „Altfel, nu se face”

1 Daniel Bîrligea a plâns la aeroport la despărţirea de FCSB: „Sunt lacrimi de emoţie, e greu…” 2 Negocieri pentru David Matei! Mihai Rotaru s-a aşezat la masa tratativelor şi răspunsul a venit imediat 3 Comisia n-a avut milă de Cristiano Bergodi! Ce pedeapsă a primit după ce a sărit la bătaie la meciul cu Dinamo 4 Pleacă de la Dinamo după ce a ajuns pe lista neagră a lui Nuno Campos! Va ajunge sub comanda lui Ionuț Chirilă 5 Daniel Bîrligea dă lovitura după transferul în Italia! Ce salariu avea la FCSB şi cât primeşte de la Frosinone 6 Savinho e mic copil! Man United a făcut cel mai ciudat transfer din istoria Premier League: a plătit 650% peste cota de piață
Citește și