Închide meniul

FCSB – Universitatea Craiova | Helmut Duckadam, verdict înaintea derby-ului de pe Arena Naţională: “Va fi un meci dezechilibrat!

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 aprilie 2022, 14:35 / Actualizat: 18 martie 2024, 17:48

Comentarii
FCSB – Universitatea Craiova | Helmut Duckadam, verdict înaintea derby-ului de pe Arena Naţională: Va fi un meci dezechilibrat!

Helmut Duckadam este legenda Stelei / AS.ro

Helmut Duckadam e de părere că FCSB – Universitatea Craiova va fi un derby dezechilibrat. Duckadam a pus în balanţă problemele de lot cu care s-au confruntat oltenii în ultima perioadă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a fost “lovită” de Covid-19 şi de gripă în ultima săptămână. Chiar Mihai Rotaru a spus că dacă nu era pauză competiţională, Universitatea Craiova nu se putea prezenta la meci. Tocmai de aceea, Duckadam o vede mare favorită pe echipa lui Toni Petrea.

FCSB – Universitatea Craiova | Helmut Duckadam: “O văd mare favorită pe FCSB”

”Eu nu cred că va fi un meci atât de tare. Am înțeles că a avut probleme destul de serioase cei de la Craiova. Iar FCSB-ul, în ultimele două jocuri, au jucat peste așteptările mele, în primul rând ca angajament. Dacă o țin așa au șanse la campionat. Eu cred că va fi un meci dezechilibrat și o văd mare favorită pe FCSB”, a spus Duckadam la Pro X.

Mihai Rotaru a vorbit despre situaţia dramatică de la Universitatea Craiova

Mihai Rotaru. finanţatorul Universităţii Craiova, a făcut dezvăluiri despre situaţia dificilă de la echipă. Rotaru a dezvăluit că echipa a fost decimată de cazurile de Covid-19 şi de gripă. Mai mult, unii dintre jucători au avut nevoie şi de perfuzii.

FCSB – Universitatea Craiova este derby-ul etapei a treia din playoff-ul Ligii 1. Mihai Rotaru spune că dacă nu era pauza pentru meciurile echipei naţionale, Universitatea Craiova nu ar fi putut juca împotriva celor de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

Dacă am fi jucat meciul cu FCSB weekend-ul trecut nu ne-am fi putut prezenta. Au fost probleme mari de sănătate, unii jucători au fost pe perfuzii. Au fost cazuri foarte serioase de gripă, COVID, plecați. Avem 4 jucători titulari care vin în noaptea asta, la două aterizează. Ne-am antrenat în 7 seniori și restul copii”, a spus Mihai Rotaru la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 10 dec.
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52 10 dec.
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49 10 dec.
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46 10 dec.
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14 10 dec.
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14 10 dec.
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și