Închide meniul

Florin Niţă, dorit de FCSB şi CFR Cluj! Dezvăluirea portarului naţionalei. "Consider că a fost o alegere bună"

Antena Sport Publicat: 26 aprilie 2021, 7:57

Comentarii
Florin Niţă, dorit de FCSB şi CFR Cluj! Dezvăluirea portarului naţionalei. "Consider că a fost o alegere bună"

Florin Niţă a semnat prelungirea contractului cu Sparta Praga

"Au fost niște discuții cu Steaua (n.r.: FCSB), dar nu atât de avansate cum s-a scris sau cum s-a crezut. Nu s-a ajuns la niciun acord, pentru că cei de aici, de la Sparta, mi-au spus clar că nu îmi vor da drumul să plec!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din momentul acela și eu am lăsat-o așa, nu am mai insistat, iar voia lui Dumnezeu a fost ca eu să semnez apoi prelungirea cu Sparta. Consider că a fost o alegere bună", a spus Niţă, citat de fanatik.ro.

Florin Niţă şi-a prelungit contractul cu Sparta Praga

Între timp, Andrei Vlad a avut o creştere semnificativă la FCSB şi la naţionala U21 a României, astfel că Gigi Becali nu s-a mai gândit la portarul de 33 de ani. Oricum, Niţă şi-a prelungit recent contractul cu Sparta. Asta după ce a impresionat la echipa naţională, în meciurile cu Macedonia de Nord (3-2), Germania (0-1) şi Armenia (2-3).

Internaţionalul român a semnat prelungirea contractului cu Sparta Praga. Noua înţelegere este valabilă până în 2023.

"E un pas important pentru mine și pentru familia mea. Sper că voi continua prestațiile bune. Am luat decizia de a semna după ce m-am consultat cu familia. Sunt foarte bucuros că voi rămâne la Sparta încă doi ani", a declarat Florin Niță pentru site-ul oficial al lui Sparta Praga.

Reclamă
Reclamă

Florin Niţă a fost dorit şi de CFR Cluj

CFR l-a desemnat pe Alex Chipciu să îl convingă pe portarul cotat la 1.5 milioane de euro să vină în Gruia. El a ales să rămână la echipa la care a ajuns în ianuarie 2018, de la FCSB, pentru 1.35 milioane de euro. În locul lui, la Cluj a ajuns Giedrius Arlauskis.

"Nu a fost nimic oficial, cu vreun conducător de la CFR Cluj. Într-adevăr, am vorbit cu Alex Chipciu, care m-a întrebat ce am de gând pentru sezonul viitor, dacă vin la CFR și i-am transmis să mai așteptăm puțin.

Până la urmă am decis să rămân la Sparta Praga. Alex Chipciu este prietenul meu și tot timpul vorbesc cu el, așa cum discut și cu Vătăjelu, care a fost la Sparta, sau cu Stanciu, care e acum la Slavia. Suntem oameni și păstrăm relațiile de prietenie", a mai adăugat portarul naționalei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:13
Marius Marin, după ce s-a ales cu urechea tăiată: “Era de roşu”! Ce i-a spus centralul Michael Oliver
1:08
Denis Drăguș, devastat după ce a primit un “roșu” istoric în Bosnia – România: “Vreau doar să-mi cer scuze”
1:05
Alexandru Chipciu, la pământ după eșecul cu Bosnia: „Nu îmi dau seama cum am putut să pierdem”
0:54
EXCLUSIVValentin Mihăilă îl apără pe Denis Drăguș, după eliminarea din meciul cu Bosnia: „Știu ce este în sufletul lui”
0:47
EXCLUSIVMircea Lucescu s-a revoltat după Bosnia – România 3-1: “E inadmisibil! Nu ştiu cum FIFA permite”
0:38
EXCLUSIVIanis Hagi, revoltat după Bosnia – România: “Nu poți destabiliza jocul așa”. Ce a spus despre scandările rasiste
1 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Gigi Becali, un nou asalt pentru Louis Munteanu. Decizia luată de patronul FCSB 4 Istvan Kovacs, meci cu două goluri anulate şi o eliminare în preliminariile World Cup 2026. Arbitrul român, criticat: “O glumă” 5 Modul inedit prin care Bîrligea și Mihăilă au celebrat golul României cu Bosnia. Au recreat gestul din vestiar 6 Prima reacție din partea FRF, după eșecul României cu Bosnia: “Totul e posibil să ne luăm revanșa”
Citește și