EXCLUSIV

Florin Tănase are fir direct cu Gigi Becali! “Nu e disperat să plece. Poate prelungi contractul pentru cel mai mare salariu din Liga 1”

Antena Sport Publicat: 28 iunie 2021, 13:55

Comentarii
Florin Tănase are fir direct cu Gigi Becali! Nu e disperat să plece. Poate prelungi contractul pentru cel mai mare salariu din Liga 1

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

“Florin Tănase e unul din căpitanii echipei care vorbeşte direct cu Gigi. Tănase are acest privilegiu de a vorbi direct cu patronul. Dacă pentru Tănase nu va fi o ofertă calumea, Tănase cred ca ar fi civilizat şi logic să rămână, să îşi prelungească, să ia probabil cel mai tare contract din România şi să rămână de pomină la Steaua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase are fir direct cu Gigi Becali

Nu e disperat, că ne spune nouă. Dacă e oferta bună, bună pentru club, o acceptăm fără probleme. Dar nu e musai să plece pentru că are un contract bun la Steaua. 20 de mii de euro sunt bani buni pe lună în România”, a spus Giovanni Becali, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Gigi Becali pare de neînduplecat privind transferul căpitanului său în zona Golfului. Finanțatorul FCSB nu vrea să lase niciun cent sub 4,5 milioane de euro. Nu doar arabii îl vor pe Florin Tănase. Căpitanul FCSB mai este dorit și în Europa, dar și în SUA. Tănase a fost golgheterul Ligii 1 în sezonul recent încheiat.

”Nu știu ce scriu portughezii, nu am zis că-l dau pe 4 milioane. Tănase m-a sunat, mi-a zis că ei dau 4 milioane de euro. Mi-a zis că Al Ain dă 4 milioane.

Nu te dau, mă, i-am zis. Că, hai, nea Gigi… nu te dau. Să dea 4 milioane jumate și te las. Asta a fost discuția. Nu, nu-l dau. Atât am vorbit”, a dezvăluit Gigi Becali la AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase, cifre spectaculoase în Liga 1

26 de ani are Florin Tănase. Golgheterul Ligii 1 este cotat la 5 milioane de euro de transfermarkt.com. Tănase mai are contract cu FCSB până la finalul lui 2022.

Căpitanul de la FCSB a evoluat în 36 de meciuri, a marcat 25 de goluri și le-a oferit colegilor 6 pase de gol. ”Decarul” roș-albaștrilor a tras 51 de șuturi, a dat 1660 de pase, a avut 50 de ocazii de gol și a reușit 69 de driblinguri, conform arabilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:48

Fede Valverde rupe tăcerea după ce s-a luat la bătaie cu Tchouameni: „Mă doare și mă întristează situația!” Ratează El Clasico

23:56 7 mai

Crystal Palace – Rayo Vallecano, finala UEFA Conference League. Andrei Rațiu va lupta pentru trofeu la Leipzig

23:56 7 mai

Aston Villa – Freiburg e finala Europa League! Cele două au revenit incredibil după înfrângeri în tur

23:55 7 mai

Inegalabil! Unay Emery, pentru a șasea oară în finala Europa League! Câte trofee are

23:47 7 mai

Motivul pentru care Tudorel Stoica nu regretă că nu a fost pe teren la finala Cupei Campionilor din 1986!

23:30 7 mai

Adio, Panini! FIFA a făcut un anunț uriaș! Ce se întâmplă cu albumele cu stickere, începute în 1970

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 5 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit! 6 CCA a luat decizia finală! Cine va arbitra CFR Cluj – Universitatea Craiova
Citește și