EXCLUSIV

Ultimul preț pentru Florin Tănase: ”Nu te dau, mă!” Cât cere finanțatorul de la FCSB pentru căpitanul său și cât oferă Al Ain

Antena Sport Publicat: 15 iunie 2021, 15:41

Comentarii
Ultimul preț pentru Florin Tănase: ”Nu te dau, mă!” Cât cere finanțatorul de la FCSB pentru căpitanul său și cât oferă Al Ain

Gigi Becali, ultimul preț pentru Florin Tănase

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ultimul preț pentru Florin Tănase. Gigi Becali pare de neînduplecat privind transferul căpitanului său în zona Golfului. Finanțatorul FCSB nu vrea să lase niciun cent sub 4,5 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ultimul preț pentru Florin Tănase

Nu doar arabii îl vor pe Florin Tănase. Căpitanul FCSB mai este dorit și în Europa, dar și în SUA. Tănase a fost golgheterul Ligii 1 în sezonul recent încheiat.

Nu știu ce scriu portughezii, nu am zis că-l dau pe 4 milioane. Tănase m-a sunat, mi-a zis că ei dau 4 milioane de euro. Mi-a zis că Al Ain dă 4 milioane.

Nu te dau, mă, i-am zis. Că, hai, nea Gigi… nu te dau. Să dea 4 milioane jumate și te las. Asta a fost discuția. Nu, nu-l dau. Atât am vorbit”, a dezvăluit Gigi Becali la AS.ro.

26 de ani are Florin Tănase. Golgheterul Ligii 1 este cotat la 5 milioane de euro de transfermarkt.com. Tănase mai are contract cu FCSB până la finalul lui 2022.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase, aproape de Al Ain

Presa din Portugalia și din zona Golfului susține că românul este ca și plecat de la FCSB. Portughezii de la ”Record” anunță și ei transferul lui Tănase de la FCSB la Al Ain. Aceștia notează că golgheterul Ligii 1 este foarte aproape de a ajunge la echipa pregătită de Pedro Emanuel.

Echipa emblemă a Golfului le-a făcut o propunere de aproximativ patru milioane de euro românilor, sumă care pare a fi suficientă pentru ca cele două părți să ajungă la o înțelegere”, susțin cei de la ”Record”.

Căpitanul de la FCSB a evoluat în 36 de meciuri, a marcat 25 de goluri și le-a oferit colegilor 6 pase de gol. ”Decarul” roș-albaștrilor a tras 51 de șuturi, a dat 1660 de pase, a avut 50 de ocazii de gol și a reușit 69 de driblinguri, conform arabilor.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:57

Iordania – Algeria 0-0, ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Meci crucial la San Francisco

5:25

Shakira, mesaj superb pentru Lionel Messi, după ce argentinianul a scris istorie la Cupa Mondială: “Atât de mândră de tine”

5:10

Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci

5:00

VIDEONorvegia 3-2 Senegal. Meci superb la New York! Pedersen şi dubla lui Haaland trimit “vikingii” în 16-imile Cupei Mondiale

3:50

VIDEOFranța 3-0 Irak. Mbappe, dublă la meciul 100 pentru Franța! Partida a fost suspendată timp de două ore

1:48

Julian Alvarez a răbufnit după meciul Argentinei! A cerut la microfon transferul: „Știți că sunt o persoană sinceră!”

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani 6 Brazilianul Gustavo Cascardo a semnat în Liga 1
Citește și