Florin Tănase, genial după ce Gigi Becali i-a pus clauză de reziliere de 3 milioane de euro în noul contract! „A venit Black Friday mai devreme”

Antena Sport Publicat: 14 august 2021, 13:49

Comentarii
Florin Tănase, genial după ce Gigi Becali i-a pus clauză de reziliere de 3 milioane de euro în noul contract! „A venit Black Friday mai devreme

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„Mulţumesc. Am ezitat acum câteva luni, am stat mai bine şi m-am gândit şi am luat această decizie. E o decizie bună atât pentru mine cât şi pentru club, în felul acesta nu voi pleca liber şi clubul nu va pierde atâţia bani cât a dat pe mine.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cred că am luat decizia cea bună, e şi clubul liniştit, şi eu. Acum am acea cluză de 3 milioane de euro, nu mai cost 5 milioane, a venit Black Friday mai devreme. O zic din tot sufletul că sunt mai liniştit. Am rămas şi cu gândul de a pleca. Aşa m-am gândit, vom vedea”, a spus Tănase, într-o conferinţă de presă.

Florin Tănase poate pleca pe 3.000.000 de euro

Ținând cont de aceste lucruri, nu ar fi de mirare ca până la finalul acestei perioade te transferuri FCSB să își piardă căpitanul. Din informațiile AS.ro, Tănase este dorit de mai multe echipe din Zona Golfului, Belgia, Franța sau Turcia.

3.600.000 de euro este cea mai mare ofertă pe care a primit-o Becali pentru Tănase, de la Al Ain. Acesta a refuzat însă, cerând 5.000.000 de euro. Dacă a văzut că nu-l poate îndupleca pe Becali să mai lase la preț, Tănase a semnat prelungirea cu condiția să poată pleca pentru 3.000.000 de euro.

Florin Tănase se umple de bani la FCSB

Chiar dacă nu va pleca de la FCSB, Tănase se va umple de bani în situaţia în care echipa va ajunge în grupele UEFA Champions League: el va primi 300.000 de euro din partea roș-albaștrilor. Golgheterul sezonului trecut are și cel mai mare salariu din Liga 1.

Reclamă
Reclamă

„Tănase a prelungit contractul acum 5 zile, a semnat contract pe 4 ani. I-am făcut 30.000 de euro pe lună şi i-am zis că i-am făcut primă de Liga Campionilor 300.000 de euro. Dacă ne calificăm în grupe după îţi fac 40.000, 50.000 de euro.

I-am zis „măi Tănase, îţi fac acum 30.000, apoi dacă are bani clubul 40.000. O să câştigi 700.000 de euro pe an în ţara ta”. Ce să cauţi tu, să pleci în Turcia?

La mine dacă pierzi mingea mă enervez. Tănase nu pierde mingea. El driblează 2-3, dacă vin mulţi pe el se face că pasează, nu pierde mingea. De asta nu l-am schimbat niciodată pe Tănase”, a dezvăluit Becali acum câteva zile.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:02

Lindsay Rose a semnat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma

16:52

Mourinho nu se joacă la Madrid! Jucătorul adus ca mare vedetă, cedat de Real la echipa unui român

16:36

Prin ce trece Târnovanu, după ce a fost pus la zid de Becali: „Nu știu cine i-a spus asta lui Gigi, nu e adevărat!”

15:04

Mihai Stoica a anunţat un nou transfer la FCSB: „E chestiune de zile”

14:50

Clubul de liga a cincea a refuzat un milion de euro pentru vedeta echipei! A considerat suma prea mică

14:35

Doliu în UFC! Allan Nascimento a murit la 34 de ani

1 „Mizerie în baie, păr pe chiuvetă…” Simona Halep, implicată într-un imens scandal 2 Oficial. Meciul CFR Cluj – U Cluj a fost amânat. Când a fost reprogramat de LPF 3 Oficial. FCSB a transferat un nou portar. Mutare surpriză făcută de Gigi Becali 4 VideoFCSB, aproape de un nou transfer important! Jucătorul e la București și Becali îl așteaptă la negocieri 5 Jovo Lukic pleacă de la U Cluj pentru o sumă record! 6 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază
Citește și