Florin Tănase, mesaj dureros pentru Gigi Becali! FCSB nu mai are şanse la titlu. Ce spune despre transferul în străinătate

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 ianuarie 2022, 16:17 / Actualizat: 23 martie 2023, 22:41

Comentarii
Florin Tănase, mesaj dureros pentru Gigi Becali! FCSB nu mai are şanse la titlu. Ce spune despre transferul în străinătate

Florin Tănase, într-un meci pentru FCSB / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florin Tănase, mesaj dureros pentru Gigi Becali! Florin Tănase este foarte aproape de a rămâne la FCSB şi în 2022. Transferul la arabi e picat, iar şansele ca o altă mutare să se perfecteze sunt extrem de mici. Căpitanul celor de la FCSB rămâne în Liga 1, dar îi transmite un mesaj dureros şefului Gigi Becali. Vicecampioana are şanse mici să mai ia titlul în acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB are de recuperat 10 puncte pentru a-i fura titlul CFR-ului, dar jucătorii lui Gigi Becali pare că şi-au luat adio de la primul loc. Este anunţul căpitanului Florin Tănase, aproape convins că echipa sa nu mai are şanse să îi ajungă pe rivalii din Gruia.

Florin Tănase, mesaj dureros pentru Gigi Becali!

FCSB – CFR Cluj e duminică, de la ora 20.00, pe Arena Naţională. Marele derby al fotbalului românesc pare a fi doar unul de palmares. Nici căpitanul roş-albaştrilor, Florin Tănase, nu crede că echipa sa îi mai poate ajunge în clasament pe băieţii lui Dan Petrescu. „Anul acesta e aproape imposibil (n.r.- ca FCSB să câștige titlul), trebuie să fim realiști, sunt 10 puncte diferență, dar noi credem. Dacă vom câștiga acest meci cu CFR, sperăm ca ei să se încurce, vor avea un program puțin mai dificil decât al nostru”, a declarat Florin Tănase.

Căpitanul FCSB-ului nu e afectat de transferul ratat

Florin Tănase a fost dorit în această iarnă la Al Nasr Dubai, dar transferul său a picat. Căpitanul roş-albaştrilor poate pleca oricând de la echipă dacă i se achită clauza de rezieliere de trei milioane de euro. Deşi a spus-o în mai multe rânduri că vrea să plece din România, Tănase spune că nu este afectat de ratarea mutării în Golf și și-a propus să ajute FCSB-ul în lupta cu CFR Cluj pentru titlul de campioană, chiar dacă ardelenii sunt la 10 puncte în fruntea ierarhiei Ligii 1.

”Cred că mai avem nevoie de câțiva jucători. Sunt aici, sunt fericit, nu s-a întâmplat acum (n.r.- ratarea transferului). Trebuie să mă concentrez, să ajut mai mult clubul. Eu, când intru pe teren, chiar dacă sunt la antrenament sau la meci, nu mă mai gândesc că puteam să fiu acolo sau acolo. M-am apucat de fotbal din plăcere, nu cu gândul de a pleca la o echipă sau alta”, a mai spus căpitanul FCSB-ului.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48

Plecare de ultim moment de la Dinamo! Nuno Campos nu se mai bazează pe el

19:17

„Aș spune că încă nu!” Chiar dacă a bătut Juventus, Cristi Chivu este nemulţumit

18:47

Jucătorul de 1.500.000 de euro din Liga 1, pus pe liber!

18:30

Cătălin Preda, campion european la Paris la high diving

17:49

Revenire importantă la Universitatea Craiova. Coelho se bazează pe el la meciul cu FC Argeş

17:24

VIDEORomânii fac spectacol în China! Stanciu marchează, Ioniţă pasează decisiv

1 Zeljko Kopic, rivalul lui Dinamo: croatul este pe lista unui club de top din Liga 1 2 Dan Petrescu a făcut anunţul: ce a spus despre venirea la FCSB, după propunerea lui Gigi Becali: „Sunt bucuros” 3 Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani! 4 FotoCum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. Imaginile vorbesc de la sine 5 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 6 Lovitură de teatru! S-a blocat transferul lui Assad Al Hamlawi, iar acum negociază cu un alt golgheter din Liga 1
Citește și