Închide meniul
NEWS ALERT

Focar de COVID la FCSB! După Edi Iordănescu, mai mulţi jucători s-au infectat. Probleme mari înaintea meciului cu CS Mioveni

Gabriel Zamfirescu Publicat: 12 octombrie 2021, 15:23

Comentarii
Focar de COVID la FCSB! După Edi Iordănescu, mai mulţi jucători s-au infectat. Probleme mari înaintea meciului cu CS Mioveni

Hepta

Probleme mari pentru roş-albaştri înainte de FCSB – CS Mioveni. Meciul se va juca sâmbătă, de la ora 20.30, la Buzău, dar vicecampioana are mari dificultăţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Focar de COVID la FCSB

Antrenorul roș-albaștrilor și colaboratorii săi au fost depistați cu COVID-19, dar asta nu e tot. Se pare că alţi doi fotbaliști din lotul roș-albaștrilor au COVID. La testele rapide, portarul Cătălin Straton și fundașul stânga Sorin Șerban au fost depistați pozitiv, conform gsp.ro.

Întreg lotul de la FCSB va efectua vineri o serie de teste PCR, după ce vor veni la echipă și jucătorii aflați la loturile naționale.

Se pare că starea lui Edi Iordănescu este una bună. Acesta se află în izolare și nu se va ocupa în perioada următoare de pregătirea echipei. Edward Iordănescu va ieși din carantină după 14 zile de la depistarea cu COVID, ceea ce înseamnă 25 octombrie.

Până când Iordănescu va ieși din izolare, FCSB va juca cu CS Mioveni și Farul. Primul meci cu Iordănescu pe bancă va fi cel din Cupa României, cu FC Voluntari. Până atunci, pe banca vicecampioanei va sta Mihai Pintilii

Reclamă
Reclamă

Mai mulţi jucători ai FCSB, infectaţi

Recent, portarii Toma Niga, Răzvan Udrea, și fundașul David Petruț au avut teste pozitive. Mai mult, Budescu și Șut acuză de câteva zile o răceală, din cauza căreia au și lipsit la amicalul cu Astra, disputat sâmbătă. Ei au fost izolați de grup și au fost testați, iar rezultatul a ieșit negativ. În continuare însă, starea lor nu este foarte bună, motiv pentru care li se vor repeta testele peste 3-4 zile.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:52
Gigi Becali, anunț despre transferurile lui Louis Munteanu și Emerllahu la FCSB: „Varga e prietenul meu”
19:29
A venit anunțul! Ce se întâmplă cu participarea lui Novak Djokovic la Turneul Campionilor
19:29
Farul – Csikszereda 3-0. Constănțenii se apropie de play-off. Ciucanii nu mai pierduseră din luna august
19:25
Pep Guardiola l-a comparat pe Erling Haaland cu Messi și Ronaldo: „Trebuie doar să te uiți la cifrele lui”
19:24
Petrolul – Botoşani LIVE TEXT (20:30). Moldovenii pot termina turul Ligii 1 pe locul 1. Echipele de start
19:16
Arne Slot, avertisment pentru Alexander-Arnold înainte de revenirea pe Anfield: “Eu voi face asta, fanii nu știu”
1 Neluțu Varga, anunț uriaș pentru CFR Cluj: „Toată lumea trebuie să își facă treaba” 2 Verdictul specialistului după ce Craiova a primit penalty la ultima fază a meciului cu Rapid. Jucătorul lăudat: „Stofă de stofă” 3 Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei 4 “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul 5 Au furat 88 de milioane de euro în jaful secolului și au fost prinși la stadion, la meciul echipei favorite 6 Adevărul despre demisia lui Mirel Rădoi. Mihai Rotaru: “Şi am încheiat”
Citește și