NEWS ALERT

Edi Iordănescu, infectat cu COVID! Alertă la FCSB înaintea meciului cu CS Mioveni. Cine va sta pe banca tehnică

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 12.10.2021, 13:47
Actualizat: 12.10.2021, 13:57

Probleme mari pentru FCSB înaintea meciului cu CS Mioveni. Antrenorul Edi Iordănescu a fost descoperit infectat cu COVID! Mai mult, tot staff-ul tehnic a fost descoperit pozitiv. S-a aflat cine va conduce echipa de pe banca tehnică sâmbătă seara.

Cum l-a pus Edi Iordănescu la punct pe Gigi Becali

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Este alertă la FCSB înaintea meciului cu CS Mioveni de sâmbătă seara. Edi Iordănescu şi întreg staff-ul său au fost descoperiţi pozitivi cu COVID. Astfel, cu toţii au intrat la izolare, iar echipa urmează să fie condusă la meciul cu argeşenii de către Mihai Pintilii.

Edi Iordănescu, infectat cu COVID

FCSB este lovită din plin de COVID-19! După Constantin Budescu și Adrian Șut, care acuză de câteva zile o răceală și au fost izolați, și staff-ul tehnic trece prin aceleaşi dificultăţi. Tehnicianul nu se simte rău, nu are simptome dar a ieșit pozitiv la test şi nu va putea conduce echipa la meciul FCSB – CS Mioveni, de la Buzău, de sâmbătă, de la ora 20:30. Mai mult, Edi Iordănescu va fi obligat să stea în carantină, cel mai probabil, 14 zile!

COVID a lovit FCSB-ul în plin

Budescu și Șut au fost testați pentru COVID-19, iar rezultatele au fost negative. Chiar şi aşa, starea lor de sănătate nu s-a ameliorat, motiv pentru care li se vor repeta testele peste 3-4 zile. Cei doi jucători au fost izolați de ieri, ca măsură de prevenție, dar nu ar avea COVID!

Acum două zile, Constantin Budescu și Adrian Șut n-au jucat pentru FCSB în meciul amical cu Astra Giurgiu, câștigat cu 2-0 la baza sportivă a FCSB.

Când se va juca Farul - FCSB, meciul amânat de LPF la cererea vicecapioanei
Fotbal intern • 18:36
Se joacă Voluntari – FCSB?: „Eu aşa am înţeles. Aşa mi s-a spus”. Mihai Stoica, contrazis de antrenorul ilfovenilor
Fotbal intern • 17:07
Gigi Becali, o nouă aroganţă! Ce a putut spune înainte de derby-ul Dinamo Rapid: „Ce treabă am eu? Am o afacere”
Gigi Becali a dezvăluit când poate ajunge Edi Iordănescu selecţionerul României! "E alegerea lui"
Fotbal intern • 14:31
“De unde scandal, mă?” Gigi Becali a dat cărțile pe față despre relația pe care o are cu Edi Iordănescu: “Altceva nu mă interesează! Toată lumea știe asta!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
22:47 Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului 22:25 Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști 22:10 Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor” 22:07 VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român 21:23 FotoMomente de panică în meciul Dinamo – Rapid! A fost nevoie de intervenţia de urgenţă a ambulanţei. Răuţă, cu masca de oxigen, a ajuns la spital UPDATE 21:01 Dinamo – Rapid, precedat de un scandal imens! Intervenţie în forţă a jandarmilor. Fanii au fost puşi la pământ 20:13 Barcelona – Real Madrid | Ronald Koeman, avertisment înainte de El Clasico. „Presiunea nu putea fi mai mare!” Cum va aborda meciul 19:20 CS Mioveni – FC Botoșani 1-1. Final interzis cardiacilor! Moldovenii s-au salvat în prelungiri, după ce au ratat un penalty 18:36 Se joacă Voluntari – FCSB?: „Eu aşa am înţeles. Aşa mi s-a spus”. Mihai Stoica, contrazis de antrenorul ilfovenilor 18:36 Barcelona – Real Madrid | Carlo Ancelotti, anunțul momentului înainte de El Clasico! Două reveniri uriașe pentru madrileni
Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup! Când va avea loc meciul din sferturi și cu cine se va bate pentru un loc în semifinale