Închide meniul

Gică Hagi propune o nouă ”perlă” cluburilor din Europa: ”Îl avem pe cel mai bun din România!” Cine este fotbalistul Farului pe care mizează ”Regele”

Dragoș Vasile Publicat: 20 februarie 2022, 16:52

Comentarii
Gică Hagi propune o nouă ”perlă” cluburilor din Europa: ”Îl avem pe cel mai bun din România!” Cine este fotbalistul Farului pe care mizează ”Regele”

Gică Hagi, antrenor Farul Constanța, în timpul unui meci / Hepta

Gică Hagi îl laudă pe Virgil Ghiţă

Cotat la 1.4 milioane de euro pe site-urile de specialitate, Ghiță a fost inclus într-un clasament ai celor mai buni fundași U23 din Europa. Marca l-a pus pe locul al treilea, iar Gică Hagi este în culmea fericirii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Sunt fericit că avem fundaşul cel mai bun din România, care a ieşit U23 în Europa. Am văzut statistica şi a fost un sentiment de bucurie şi de mândrie, pentru că ştiu cât a muncit şi suferit în ultimul an Ghiţă.

Bravo lui pentru tot ce a făcut anul trecut şi anul ăsta, pentru că a muncit, a ajuns într-o formă foarte bună. Ne bucurăm să avem cel mai bun fundaş din România, cotat foarte bine, văzut foarte bine de europeni.

Nu e o statistică făcută în România, e făcută de cei de afară. Să fii al treilea în primii 20 din Europa înseamnă că avem un jucător foarte valoros, care e bun şi ne mândrim că e la noi în casă şi că are un sezon foarte bun”, a spus ”Regele” în cadrul unei conferințe de presă.

Reacţia lui Gică Hagi, după „masacrul” din Academica Clinceni – Farul 2-8

Echipa lui Gică Hagi a reuşit scorul campionatui cu “lanterna roşie”. Bentacor, cu o dublă, Gabi Iancu, Nedelcu, Adrian Petre, Grameni, Boboc şi Moldoveanu au marcat pentru echipa lui Hagi.

Reclamă
Reclamă

La finalul partidei, Gică Hagi a fost extrem de fericit pentru jocul prestat de echipa sa.

„Am făcut ce trebuie, am fost serioşi. Am făcut un meci bun. Ne-am impus principiile, facem lucrurile bine. Asta le cer 90 de minute, trebuie să avem aceeaşi mentalitate, posesie şi presiune. Eu cu statistica nu le am. Nu doresc, eu vreau să vorbesc de noi.

E o finală (n.r. – meciul cu FC Argeş), vor veni să câştige, va fi un meci frumos. Jucăm acasă şi sper să câştigăm. Tuturor echipelor care au venit la Constanţa le-a fost greu. Lotul e bun, jucăm bine. I-am felicitat pe jucători pentru că ei sunt serioşi”, a spus Gică Hagi după Academica Clinceni – Farul Constanţa 2-8.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:09
Carlos Alcaraz a spart gheaţa! Spaniolul s-a calificat pentru prima oară în semifinalele Australian Open
13:41
VIDEONu toți eroii poartă mănuși: „Un fenomen!” A apărat cu mâinile goale și a adus trofeul echipei sale
13:08
Gigi Becali a dat verdictul, după revenirea lui Olimpiu Moruţan: “Dumnezeu va face dreptate!” Ce şanse îi dă Rapidului la titlu
13:06
Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
12:39
Luka Doncic, de neoprit! Slovenul a înscris 46 de puncte în victoria lui Lakers de pe terenul lui Chicago Bulls
12:19
Mihai Stoica nu a mai rezistat şi a răbufnit la adresa lui Cristi Balaj: “Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
1 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 2 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 3 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 4 Decizia luată de Petrolul în privința demiterii lui Eugen Neagoe 5 Gigi Becali, după ședința cu jucătorii FCSB-ului: „I-am luat pe rând, asta le-am zis”. Ce măsură radicală a anunțat 6 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Şedinţă de urgenţă în cantonamentul FCSB-ului după umilinţa cu CFR Cluj
Citește și