Dinu Todoran, noul antrenor de la FCSB! Decizie șoc luată de Gigi Becali: “L-am ales pentru că, atunci când l-am sunat, era la biserică”

Alexandru Ivan Publicat: 21 mai 2021, 21:40 / Actualizat: 22 mai 2021, 1:28

Comentarii
Dinu Todoran, noul antrenor de la FCSB! Decizie șoc luată de Gigi Becali: L-am ales pentru că, atunci când l-am sunat, era la biserică”

Dinu Todoran, noul antrenor de la FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dinu Todoran, noul antrenor de la FCSB. Acesta câștigat licitația lui Gigi Becali. Patronul lui FCSB a negociat cu nume mari din fotbalul românesc, printre care Marius Șumudică sau Nicolae Dică. Todoran a fost însă favoritul lui Gigi Becali, datorită credinței sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinu Todoran, noul antrenor de la FCSB

“Ştirea e că am ales un antrenor, pe criteriu de cuminţenie. Pe Dinu Todoran. I-am spus lui Meme să-l sune. A zis că e sărbătoare mare, că e la mănăstire. Am spus că dacă era la biserică, nu-l mai punem la Academie, ci la echipa mare. A semnat la ora 6.

Acum o lună discutasem cu el să vină la Academie. Meme mi-a dat mesaj că este la duhovnicul lui. Atunci nu îi mai propune pentru Academie, îl pui la prima echipă. Eu nu merg pe valoarea profesională, merg pe valoarea umană. Mie aşa mi-a mers bine în viaţă. Eu vreau să câştig cu un om bun”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport. 

Dinu Todoran era liber de contract din martie 2021. Ultima lui echipă a fost CSM Slatina. Todoran a mai antrenat la juniorii lui FC Voluntari și a condus, timp de 4 etape, echipa mare a ilfovenilor.

Gigi Becali anunță revoluția la FCSB

Gigi Becali e pregătit să schimbe FCSB din temelii. Nu mai puțin de 7 jucători vor părăsi echipa roș-albastră la finalul sezonului, printre care și cel mai vechi din lot. Lucian Filip (30 de ani), Alexandru Stan (32 de ani) și Aristidis Soiledis (30 de ani) nu vor mai juca la FCSB si în stagiunea următoare.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali a mai specificat că alți 4 fotbaliști vor pleca de la FCSB, fără să le spună și numele.

„Mă gândeam că facem economie, pleacă Filip, pleacă Stan, pleacă Soiledis și încă vreo 4. Fac economie de 50.000 de euro lunar. Nu mai aruncăm cu banii, tată, nu se face așa”, a declarat Gigi Becali.

 

Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:05

“Cea mai mare surpriză” Tamaş şi Alexa au reacţionat, după Spania – Capul Verde 0-0: “Un rezultat ruşinos”

21:57

LIVE VIDEOBelgia – Egipt 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Salah, titular! Echipele de start

21:50

Portarul Capului Verde s-a ales cu milioane de următori după egalul cu Spania şi a avut o reacţie amuzată

21:36

Lamine și mai cum? Nota primită de Joao Paulo după ce l-a ținut “în șah” pe Yamal în Spania – Capul Verde 0-0

21:33

“Dezastru” Presa spaniolă nu i-a iertat pe jucătorii lui de la Fuente, după rezultatul umilitor cu Capul Verde!

21:10

Cinci lucruri după Spania – Capul Verde 0-0, cel mai șocant rezultat de la Cupa Mondială

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța
Citește și