Închide meniul

Gigi Becali a primit cel mai așteptat cadou de Crăciun! FCSB, undă verde la stadionul mult visat

Alexandru Ivan Publicat: 22 decembrie 2021, 15:24

Comentarii
Gigi Becali a primit cel mai așteptat cadou de Crăciun! FCSB, undă verde la stadionul mult visat

Hepta

Ministrul Tineretului și Sportului, Eduard Novak, a anunțat că problemele cu actele vor fi rezolvate în 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB, undă verde pe stadionul “Arcul de Triumf”

“În ianuarie vom reglementa toată această chestiune. Apoi vom putea să începem să acceptăm ofertele pentru închiriere. Și FCSB va putea juca pe aceest stadion, normal, dar avem foarte multe cereri. Mai sunt cluburi interesate”, a spus Eduard Novak, potrivit playsport.ro.

FCSB își dispută meciurile de pe teren propriu pe Arena Națională. Doar că, din diverese motive, clubul lui Gigi Becali nu a putut să joace mereu pe cel mai mare stadion din Capitală.

Vicecampioana României a cerut să joace pe “Arcul de Triumf” sau pe noua arenă din Ghencea, dar a fost de fiecare dată refuzată. FCSB a ajuns astfel să joace la Giurgiu și Buzău meciurile de pe teren propriu.

28,5 milioane de euro au costat lucrările la stadionul “Arcul de Triumf”, care are o capacitate de 8.200 de locuri. La Euro 2020, s-au antrenat acolo naţionalele de fotbal ale Ucrainei şi Franţei.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica, despre stadionul “Arcul de Triumf”

MM este sigur că, atunci când FCSB nu îşi va putea disputa partidele de pe teren propriu pe Arena Naţională, va exista disponibilitate pe noul stadion din centrul Bucureştiului.

„Va fi deschis pentru închiriere în 2022. (Inclusiv pentru fotbal?) Da. Păi cine ar putea să îl închirieze? (n.r. ironic) Federţia de Badminton nu ştiu dacă e foarte dispusă să îl închirieze.

Nici măcar nu mă gândesc să nu fie casa rugby-ului. Doar că rugby-ul poate trăi şi din banii de la fotbal, când nu are acţiune. Nu trebuie făcute mizerii cum s-au făcut în Ghencea, hai să aduc Clujul să joace rugby, deşi trebuie să joc eu la Cluj„, a declarat Mihai Stoica la telekomsport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:30
Ministrul Apărării, anunţ despre promovarea Stelei în Liga 1!
16:29
Ciprian Marica, impresionat de Dinamo: “Arsenal din campionatul nostru”
16:18
Cristi Chivu a dat cărţile pe faţă înainte de duelul cu Arsenal: “Astea sunt cele mai bune echipe din Europa”
16:08
VideoGigi Becali a râs de Olimpiu Moruţan la revenirea în ţară! Ce a putut spune despre fostul lui jucător
16:00
Novak Djokovic, unic în istoria tenisului. Nole a ajuns la 100 de victorii la Australian Open
15:32
CFR a rezolvat al 4-lea transfer al iernii. Ardelenii aduc portar după plecarea lui Hindrich. Cifrele mutării
1 Suma uriaşă câştigată de Gabriela Ruse după victoria senzaţională de la Australian Open 2026 2 Dinamo forţează un transfer de senzaţie. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Suntem pe o traiectorie bună” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Pep Guardiola își cedează un jucător în La Liga 4 VIDEOUluitor! Brahim Diaz şi-a bătut joc de penalty-ul cu care Maroc putea câştiga Cupa Africii! Cum a ales să şuteze 5 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 6 Gabriela Ruse, victorie mare la Australian Open! Primul succes românesc la AO 2026
Citește și