Închide meniul

Gigi Becali a trecut pe modul economic, iar Toni Petrea îi dă dreptate: “Nu avea sens să facem transferuri”. Ce a spus despre Varela și mesajul amuzant transmis lui Constantin Budescu

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 ianuarie 2022, 15:41

Comentarii
Gigi Becali a trecut pe modul economic, iar Toni Petrea îi dă dreptate: Nu avea sens să facem transferuri. Ce a spus despre Varela și mesajul amuzant transmis lui Constantin Budescu

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Antrenorul vicecampioanei îi dă dreptate lui Gigi Becali. E sigur că o poate detrona pe CFR Cluj chiar și fără întăriri. Duminică seară, jucătorii săi dau adevăratul test pe Arena Națională. Cu o victorie împotriva ardelenilor s-ar apropia la 7 puncte.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toni Petrea a anunțat de ce Varela nu va reveni la FCSB

În perioadele de pauză competițională de regulă se mai schimbă rândurile, să spun așa. La noi nu a fost cazul, a plecat un singur jucător. Nu am adus altceva în schimb. Consider că avem un lot destul de echilibrat și cred că doar de dragul de a face transferuri nu avea sens să facem. Cred că e un lucru bun pentru noi, dă omogenitate echipei

Am considerat că momentan nu avem ce aduce în plus care să ajute efectiv echipa, la momentul actual. Nu cred că își mai permite nimeni să aducă jucători pe care doar să îi aibă“, a declarat Toni Petrea la conferința de presă.

Chiar dacă au apărut zvonuri că Fernando Varela ar putea reveni la FCSB, antrenorul vicecampioanei exclude această variantă. Fundașul de 34 de ani nu este dispus să revină la echipa cu care a câștigat tripla (Liga 1, Cupa României și Cupa Ligii) în 2015.

Au apărut ceva discuții despre Varela, dar nu cred că este cazul să vorbim despre venirea lui aici. El din ce știu are alte planuri și nu cred că trebuie să ne facem vreun gând, în eventualitatea transferurilui“, a precizat Petrea.

Reclamă
Reclamă

Antrenorul roș-albaștrilor i-a transmis și un mesaj lui Constantin Budescu, singurul jucător care a plecat de la FCSB în această iarnă.

Nu pot să-i spun decât mult succes lui Budi, el e un băiat foarte ok. Mă bucur pentru el că și-a găsit loc, așa cum și-a dorit, cât mai aproape de casă, nu pot să-i spun decât succes“, a spus Petrea.

Duelul FCSB – CFR Cluj va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe as.ro, duminică, de la ora 20:00.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 21 nov.
Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
23:32 21 nov.
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19 21 nov.
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08 21 nov.
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58 21 nov.
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46 21 nov.
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
1 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 2 Antrenorul care a făcut istorie cu Liverpool îl vrea pe Ianis Hagi. Ofertă de top pentru căpitanul naţionalei 3 Afacerea în care Adrian Mutu a investit 1.5 milioane de euro. S-a asociat cu un greu din lumea business-ului românesc 4 Jucătorul de la Universitatea Craiova pe care Meme Stoica a pus ochii: “Foarte, foarte bun!” 5 Naționala României se va duela cu Slovacia sau Kosovo în martie, chiar dacă pierde cu Turcia 6 Imagini emoţioante cu Gigi Becali, în biserică. Ieri s-a operat, astăzi a plâns la slujbă
Citește și