Gigi Becali confirmă transferul lui Vinicius la FCSB: “Este adevărat! Mâine vine!” Ce planuri are patronul roş-albaştrilor cu brazilianul

Dragoș Vasile Publicat: 25 iulie 2021, 18:51

Comentarii
Gigi Becali confirmă transferul lui Vinicius la FCSB: Este adevărat! Mâine vine! Ce planuri are patronul roş-albaştrilor cu brazilianul

Hepta

Gigi Becali confirmă transferul lui Vinicius la FCSB! Ce planuri are patronul roş-albaştrilor cu brazilianul

După cum Antena Sport a anunţat în exclusivitate, FCSB a dat lovitura pe piaţa transferurilor. Gigi Becali s-a înţeles cu Paulo Vincius, iar fostul fundaş de la CFR Cluj va semna cu roş-albaştrii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Latifundiarul din Pipera a confirmat deja mutarea şi a explicat că brazilianul va face pereche în centrul defensivei cu Alex Creţu.

“Da, este adevărat, mâine vine Vinicius. Ne-am înțeles de ceva timp cu el, o să joace fundaș central împreună cu Alexandru Cretu. Cine să joace acolo dacă nu Crețu cu Vinicius?”, a declarat Gigi Becali pentru Fanatik.

În vârstă de 36 de ani, fundaşul este cotat la 360.000 de euro pe site-urile de specialitate.

EXCLUSIV | Gigi Becali a bătut palma cu Paulo Vinicius. Detaliile transferului

Brazilianul a bătut deja palma cu patronul lui FCSB şi va parafa o înţelegere valabilă un an. Dacă va confirma, contractul îi va fi prelungit pe încă un sezon. Din informaţiile AS.ro, Vinicius va primi şi o sumă consistentă la semnătură. În conturile lui vor intra nu mai puţin de 100.000 de euro!

Reclamă
Reclamă

Paulo Vinicius a fost transferat gratis, în vara lui 2017, de la Apollon Limassol la CFR Cluj. În Gruia, el a adunat 139 de meciuri, în care a marcat 16 goluri şi dat 3 pase de gol. Sud-americanul nu a fost eliminat niciodată în tricoul lui CFR Cluj. El a luat 10 cartonaşe galbene. De altfel, în întreaga carieră a văzut „roşu” de doar cinci ori în peste 400 de meciuri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:50

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 27 martie

16:42

Zeci de fani români nu au fost lăsaţi de turci să intre la meci: “Voi aveţi o problemă, nu noi”

16:39

Lovitură uriașă. Dan Șucu aduce un miliardar din Brazilia la echipă

16:31

Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi”

16:22

Ce au scris slovacii despre tricolori înaintea meciului amical dintre cele două echipe

16:13

Kosovo U21 – România U21 LIVE TEXT (20:00). Tricolorii lui Costin Curelea continuă drumul către EURO 2027

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2”
Citește și