Închide meniul
EXCLUSIV

Gigi Becali, convins că are antrenor de top. Cum l-a cucerit Todoran după numai două meciuri. Patronul lui FCSB a pus tunurile pe un jucător. “Nu ai voie să faci aşa ceva!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 iulie 2021, 8:10

Comentarii
Gigi Becali, convins că are antrenor de top. Cum l-a cucerit Todoran după numai două meciuri. Patronul lui FCSB a pus tunurile pe un jucător. Nu ai voie să faci aşa ceva!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Roş-albaştrii nu au mai câştigat titlul de şase ani. Nu au avut cel mai bun start nici în această ediţie de campionat. Au remizat cu FC Botoşani, într-un meci în care Florin Tănase a ratat un penalty.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, convins că are antrenor de top. Jucătorul de la FCSB care fost criticat de patron

Dinu Todoran a obţinut prima victorie pe banca vicecampioanei joi, pe Arena Naţională. Jucătorii săi au învins-o la limită pe Şahtior Karagandy, scor 1-0, în prima manşă a turului 2 preliminar din Conference League.

Chiar dacă FCSB a avut mari emoţii pe final, Gigi Becali s-a declarat mulţumit de ceea ce a văzut. L-a încântat posesia de 62% pe care au avut-o roş-albaştrii în faţa echipei din Kazahstan.

Mi-a plăcut echipa. Pe mine mă interesează să ţinem mingea, să nu dăm nicio şansă adversarului. Mie chiar mi-a plăcut“, a declarat Gigi Becali pentru AS.ro.

Finanţatorul lui FCSB a avut şi un motiv de supărarea. Iulian Cristea a făcut o gafă uriaşă în minutul 86, iar un jucător al oaspeţilor a fost la un pas să înscrie. A fost nevie de intervenţia senzaţională a lui Andrei Vlad.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali, avertisment pentru Iulian Cristea

Singurul care m-a nemulţumit a fost Cristea, atât! A făcut o gafă pe care nu ai voie să o faci niciodată în viaţa ta“, a răbufnit Gigi Becali.

Patronul vicecampioanei este decis să ia şi măsuri. Le-a dat ordin angajaţilor săi să transfere de urgenţă un fundaş. Fostul fundaş de “fier” de la CFR Cluj, Paulo Vinicius, este principala ţintă a lui FCSB.

Vinicius a fost transferat gratis, în vara lui 2017, de la Apollon Limassol la CFR Cluj. În Gruia, el a adunat 139 de meciuri, în care a marcat 16 goluri şi dat 3 pase de gol. A cucerit 4 titluri ale Ligii 1.

Reclamă

Brazilianul de 36 de ani nu a fost eliminat niciodată în tricoul lui CFR Cluj. El a luat 10 cartonaşe galbene. De altfel, în întreaga carieră a văzut „roşu” de doar cinci ori în peste 400 de meciuri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:46
Denis Drăguș schimbă echipa! Fotbalistul ar putea fi coleg cu doi români
17:19
Jucătorul Universității Craiova, mesaj direct pentru Mirel Rădoi: „A avut încredere în mine”
17:02
FotoCe a făcut Anthony Joshua înainte de accidentul teribil în care a fost rănit, iar alte două persoane au murit!
16:59
Colos din Serie A, pe urmele lui Radu Drăgușin! Clubul care îi face concurență lui Juventus
16:37
EXCLUSIVCum l-a numit Daniel Pancu pe Mircea Lucescu: “Nu fac nicio diferenţă între el din ’97 şi cel de acum”
16:27
Manchester City a inițiat negocierile! 65 de milioane de lire sterline
1 EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România 2 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 3 Ofertă de 1,3 milioane pentru Florin Tănase. Anunțul lui Gigi Becali: „Trebuie să își termine contractul” 4 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1! 5 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 6 Lista neagră a lui Gâlcă. S-au decis cinci plecări de la Rapid!
Citește și