Închide meniul

Gigi Becali, dezvăluiri de la negocierile cu Billel Omrani! Ce i-a propus atacantului de la CFR Cluj: “I-am zis să mi-l dea pe Dan Petrescu la telefon”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 10 februarie 2022, 12:30

Gigi Becali, dezvăluiri de la negocierile cu Billel Omrani! Ce i-a propus atacantului de la CFR Cluj: I-am zis să mi-l dea pe Dan Petrescu la telefon

FOTO:Flaviu Buboi/ Sport Pictures

Gigi Becali nu se dezminte. Latifundiarul din Pipera spune că l-a sunat pe Billel Omrani pentru a negocia direct cu acesta şi l-a cerut şi pe Dan Petrescu la telefon. Finanţatorul celor de la FCSB a făcut publice şi sumele cu care vrea să-l ademenească pe atacant la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, dezvăluiri de la negocierile cu Billel Omrani!

“Am vorbit cu Omrani acum o oră, nici nu credea că sunt eu. Am zis să mi-l dea pe Dan Petrescu să-ți confirme că sunt eu, că-mi cunoaște vocea, sau dă-mi-l pe Bordeianu. Mi-a dat numărul impresarului, mi-a zis că vrea 45.000 de euro pe lună și vreo 400.000 la semnătură. E ceva negociabil, care se poate realiza. Eu, dacă îl iau, îl vând peste un an.”, a declarat Gigi Becali, conform sport.ro.

Cristi Balaj speră să-l păstreze pe atacant la CFR Cluj

De partea cealaltă, cei de la CFR Cluj speră să-l convingă pe atacantul francez să semneze prelungirea contractului cu echipa campioană Cristi Balaj mizează pe relația foarte bună pe care Omrani o are cu antrenorul ardelenilor, Dan Petrescu.

“Ofertele nu se fac prin ziare, plus că am înțeles că s-au făcut ceva legături de transferul lui Bălgrădean la CFR Cluj. Nu mai există la CFR Cluj persoanele care au participat la transferul lui Bălgrădean, iar modul de lucru e diferit acum. Mihai Stoica a salutat acest lucru și am demonstrat cu Braun și Roger asta. Îmi doresc să avem același tratament din partea celorlalte cluburi.

Cu Omrani s-a discutat. Oferta este mai bună decât ce avea înainte. El își dorește să rămână la Cluj, se înțelege foarte bine cu Dan Petrescu. Dan Petrescu îl motivează, a ajuns aici și datorită lui Dan Petrescu. Eu cunosc relația pe care Dan Petrescu o are cu Omrani, își petrec după-amiazile împreună, merg împreună la piscină. În fiecare săptămână au zile când merg la piscină, fac recuperarea împreună”, a declarat Cristian Balaj, conform sursei citate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:26

Aryna Sabalenka – Iga Swiatek, LIVE TEXT (16:00). Duel de gală pentru finala de la Roland Garros

11:22

Novak Djokovic poate reveni în Top 4 ATP, după Roland Garros

10:49

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci crucial pentru tricolorii lui Mircea Lucescu

10:35

„Nu am mai spus-o la nimeni”. Ce discuție a purtat Louis Munteanu cu Dan Petrescu, înainte să semneze cu CFR Cluj. Sfatul primit

10:16

All-Star Game 2026, SUA vs restului lumii

10:08

Atuul lui Mircea Lucescu în faţa lui Ralf Rangnick, înainte de Austria – România

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și