Gigi Becali, dialog fabulos cu un impresar: „Îți fac cadou suma asta!” Ce fotbalist din Liga 1 a vrut patronul FCSB cu orice preț și de ce a picat transferul

Dragoș Vasile Publicat: 1 noiembrie 2021, 18:41

Comentarii
Gigi Becali, dialog fabulos cu un impresar: „Îți fac cadou suma asta! Ce fotbalist din Liga 1 a vrut patronul FCSB cu orice preț și de ce a picat transferul

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali, dialog fabulos cu Florin Manea

Hervin Ongenda, fotbalist care a jucat în trecut şi la PSG, a refuzat oferta lui Gigi Becali, deşi aceasta era una uriaşă. Florin Manea, impresarul acestuia, a dezvăluit cum a încercat patronul FCSB să îl transfere pe francez.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„M-a sunat Gigi Becali când era vorba despre transferul lui Ongenda. Eu nu mai aveam treabă cu Ongenda, dar se consultă cu mine, el avea niște impresari francezi. Și mă sună: «Florine, îți fac cadou suma x». I-am zis: «Nea Gigi, nu îmi trebuie că mulțumesc lui Dumnezeu am făcut (n.r. bani)».

«Băi, e cadou! Nu vrei cadou?». Zic: «Păi, dacă e cadou, vin să îl iau acum de la palat». «Nu, nu așa». Zic: «Păi, atunci e comision». Mie îmi place foarte mult să vorbesc cu Gigi. Mă bine dispune”, a declarat Florin Manea pentru prosport.ro.

Cotat la 900.000 de euro pe site-urile de specialitate, Hervin Ongenda a venit prima dată la FC Botoşani în 2018, de la Real Murcia. A stat până la începutul anului 2020, când şi-a încercat norocul la Chievo Verona, după care a revenit la gruparea din Moldova.

EXCLUSIV | Adevăratul motiv pentru care Hervin Ongenda a refuzat oferta lui Gigi Becali

Gigi Becali a dat două super-lovituri pe piaţa transferurilor. I-a adus la FCSB pe Claudiu Keşeru şi Constantin Budescu.

Reclamă
Reclamă

Patronul FCSB pregătise şi a treia lovitură, transferul lui Hervin Ongenda de la FC Botoşani, însă nu a avut sorți de izbândă.

„A doua oară când s-a întors, a semnat cu noi pe 2 ani de zile şi acum, în ciuda ofertelor pe care le-a avut, a zis ‘Marius, mă ţin de promisiune! Ce n-am reuşit să fac în primul an, când ţi-am promis că rămân cu tine, acum rămân până la sfârşitul contractului, indiferent de oferta care vine’.

Da (n.r. – a avut ofertă de la FCSB). Ei, a avut de la mai multe echipe, nu numai de la FCSB a avut ofertă concretă în România. Nu vreau să fac public numele celorlalte echipe. A spus clar nu şi, credeţi-mă, era o ofertă peste nivelul Ligii 1, din punct de vedere financiar”, a spus Marius Croitoru în exclusivitate la Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:50

Dan Petrescu la FCSB? Antrenorul a dat cărţile pe faţă. Ce urmează pentru „Bursuc”

8:46

VIDEOLouis Munteanu, gol după trei luni în Major League Soccer! Execuție de finețe a atacantului de la DC United

8:29

Eroul lui Real Madrid a spus tot: ce i-a transmis Jose Mourinho înainte de a intra să marcheze golul victoriei

8:20

Ianis Hagi, probleme la Alanyaspor! Ce se întâmplă cu starul român, înainte de meciul cu Beșiktaș

8:13

Andrei Nicolescu a dezvăluit ce a discutat cu Bergodi, după momentul tensionat de la final: „Eu așa aș lua roșu la fiecare etapă”

8:05

Espanyol – Real Madrid 1-2. Victorie dramatică la debut pentru Jose Mourinho

1 Lovitură pentru Barcelona: jucătorul lui Hansi Flick vrea să plece! Jorge Mendes îi caută deja echipă 2 Scene şocante cu Cristiano Bergodi. A luat „roşu” după ce a vrut să se bată cu fanii. „M-a înjurat în italiană, un nenorocit” 3 David Popovici a intervenit în scandalul „merdenelor”. Reacţie neaşteptată: „Eat…” 4 Performanţă incredibilă! Jucătorul cedat gratis de Dinamo a înscris 4 goluri în 45 de minute 5 FotoIon Ţiriac, investiţie uriaşă în România! Edilul a anunţat lovitura de proporţii: „Mulţumesc pentru angajament” 6 Puştiul cedat gratis de Dinamo poate prinde transferul carierei după ce a înscris 4 goluri într-un meci în Liga 2!
Citește și