Închide meniul

“Gigi Becali este un antrenor de succes!” Reacție fabuloasă după ultimul scandal de la FCSB. Patronul și-a mai găsit un aliat în războiul cu Edi Iordănescu

Alexandru Ivan Publicat: 17 noiembrie 2021, 17:04

Comentarii
Gigi Becali este un antrenor de succes! Reacție fabuloasă după ultimul scandal de la FCSB. Patronul și-a mai găsit un aliat în războiul cu Edi Iordănescu

Mediafax Foto / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Edi Iordănescu a plecat de la FCSB la presiunile lui Gigi Becali. Deși Edi a adunat 8 victorii în 11 meciuri, patronul a criticat dur jocul echipei și a aruncat toată vina pe antrenor. Imediat după anunțul oficial, suporterii i-au sărit în cap lui Gigi Becali.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Gigi Becali este un antrenor de succes!” Reacție fabuloasă după ultimul scandal de la FCSB

Neagoe crede însă că Gigi Becali chiar poate face performanță ca “antrenor” al FCSB-ului. Tehnicianul e de părere că și suporterii vor uita rapid de acest episod și vor continua să susțină echipă.

“Despre FCSB, OK, toată lumea știe ce face Gigi, se implică. Istoria a dovedit că a avut dreptate în foarte multe momente.

Echipa a ajuns în cupele europene cu el la timonă. Este un antrenor de succes Gigi. Suporterii sunt supărați acum, dar vor fi alături de echipă, mă refer la suporterii FCSB-ului”, a spus Eugen Neagoe, potrivit sport.ro.

În locul lui Edi Iordănescu, Gigi Becali l-a adus la FCSB pe Toni Petrea. El a mai antrenat echipa latifundiarului din Pipera și în sezonul trecut, când a ratat titlul și Cupa României.

Reclamă
Reclamă

Edi Iordănescu a lăsat-o pe FCSB pe locul secund în Liga 1, la 8 puncte în urma liderului CFR Cluj. În următoarea rundă, roș-albaștrii vor juca împotriva celor de la FC Botoșani.

Gigi Becali e decis să vândă FCSB

Se pare că Gigi Becali chiar nu a glumit. Vrea să vândă FCSB şi tranzacţia să se facă foarte repede. Fanii din Peluza Nord au stabilit deja ce vor face, dar au patru condiţii clare. Gheorghe Mustaţă i-a transmis latifundiarului din Pipera ce vrea pentru a lua echipa.

Gheorghe Mustaţă şi Gigi Becali au vorbit despre cedarea FCSB către suporteri. Latifundiarul din Pipera spune că îl aşteaptă pe investitorul din partea Peluzei Nord să îi cedeze echipa.

Reclamă

Gigi Becali nu a mai așteptat. L-a sunat pe Gheorghe Mustață pentru a urgenta tranzacția. „Este adevărat. Am fost sunat miercuri dimineață de Gigi Becali și mi-a spus că mă așteaptă să vândă clubul până în perioada de transferuri. Poate că a făcut asta ca să încerce să mă tragă de limbă… să vadă cine este în spate, dar nu merge cu noi. De miercuri dimineață stau doar pe telefoane și am tot discutat cu avocații. Noi suntem Steaua și o să vedeți câți oameni o să avem în spate ca să cumpărăm echipa de la Gigi Becali. Să stea liniștit Gigi că nu avem nevoie de juniorii lui“, a spus Gheorghe Mustață, şeful de la Peluza Nord, conform prosport.ro

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:32
Chipciu, fără cuvinte la imaginile cu fostul coleg în cătuşe: “E dramatic”
14:52
EXCLUSIVGică Craioveanu, cuvinte mari despre transferul uriaş pentru fotbalul românesc
14:52
Un oficial FRF nu-l vede pe Zeljko Kopic selecţioner al României: “Sunt trei-patru români peste el”
14:29
Gigi Becali, replică la Denis Alibec: “A luat 450.000 de euro și a jucat nici 20 de minute”
14:04
Ianis Zicu i-a răspuns lui Gigi Becali: “Nu cred că noi oferim ajutor cuiva”
13:45
O lună până la barajul crucial cu Turcia! Cum ar putea arăta primul 11 al României
1 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 2 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 3 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut” 4 Ajuns rezervă la FCSB, transfer de 5 milioane de euro. Negocieri cu o echipă de top 5 Billel Omrani s-a întors în fotbalul românesc. Cu ce echipă a bătut palma 6 Anunţul făcut de Sepsi după ce numele clubului a apărut în dosarul blaturilor
Citește și