Gigi Becali nu renunţă la transferul lui David Miculescu. După ce primele două oferte de 500.000 de euro, respectiv 600.000 de euro au fost refuzate de UTA, patronul FCSB le-a făcut o nouă propunere arădenilor pentru a le cumpăra „perla”.
Gigi Becali forţează transferul lui David Miculescu
Conform fanatik.ro, Gigi Becali ar fi oferit 700.000 de euro pentru transferul lui David Miculescu. Conform sursei citate, Becali ar fi dispus să îl lase să joace până în vară la UTA.
De cealaltă parte, UTA ar vrea să încaseze un milion de euro pentru a-l lăsa pe Miculescu la FCSB.
Planul latifundiarului din Pipera pentru David Miculescu
Gigi Becali este dispus să îl lase pe Miculescu să joace la UTA. „Pe Miculescu am dat 600.000. Nu am nevoie de Miculescu acum. Îl las acolo şi peste un an-doi să vină. Aşa am făcut şi cu Olaru. L-am cumpărat şi l-am lăsat acolo”, a spus Gigi Becali pentru digisport.ro.
Cei de la UTA au mai spus că au oferte din străinătate pentru Miculescu şi că ar prefera să îl cedeze în afara graniţelor ţării.
- Gigi Becali, o nouă ofertă pentru Miculescu
- Ultima ofertă făcută de Gigi Becali
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei