Închide meniul

Gigi Becali, intervenție brutală la echipă! Se bagă peste Edi Iordănescu: “Sunt patron și ordinul meu este mingea la mine! Nu câștigi meciul, dar dacă am posesie, nu am nimic cu tine!!”

Antena Sport Publicat: 19 octombrie 2021, 12:06

Comentarii
Gigi Becali, intervenție brutală la echipă! Se bagă peste Edi Iordănescu: Sunt patron și ordinul meu este mingea la mine! Nu câștigi meciul, dar dacă am posesie, nu am nimic cu tine!!

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

Gigi Becali nu se mai abține și a lansat un nou val de critici la adresa jocului prestat de FCSB. Becali i-a transmis lui Edi Iordănescu că vrea să vadă posesie în jocul echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, ordin pentru Edi Iordănescu

“E posibil, să vedem, mai fac rugăciune și mă luminează Dumnezeu. Dacă aș fi spus că sunt mulțumit aș fi fost mincinos, și eu nu mit. Pe mine mă interesează posesia, chiar dacă nu câștig meciul. Le-am spus tuturor antrenorilor, i-am spus și lui Edi. Asta este dorința mea!

Nu vreau să câștig campionatul, vreau să fie mingea la mine! Eu așa vreau, eu fac fotbal și ordinul meu este mingea la mine! Nu câștigi meciul, dar dacă e mingea la mine, nu am nimic cu tine! Vreau 0-0 și mingea la mine, nu 1-0 și mingea la adversar. Asta e frumos în viață, mingea la mine.”, a declarat Gigi Becali la sport.ro.

Semnal de alarmă pentru Edi Iordănescu. „Poate asta își dorește Gigi Becali să se întâmple: ‘Vreau să scap de tine!’”

Situația de la FCSB a fost analizată de Ioan Ovidiu Sabău, după apariția informației potrivit căreia Edi Iordănescu este decis să plece în această iarnă. “Poate asta vrea Gigi să se întâmple”, crede fostul mare internațional.

„Probabil că Edi s-a gândit că au avut o înţelegere, aşteptările erau altele: <<Se pare că nu sunt la nivelul aşteptărilor tale şi plec>>. Nu m-ar mira să plece, pentru că se ţine de cuvânt în astfel de situaţii.

Reclamă
Reclamă

Trebuie să discute cu Gigi, pentru că aşa au stabilit, până într-o zi din săptămână, după meciuri, despre situaţia echipei, şi aşa mai departe. Când dai nişte declaraţii şi ai idee de ce se poate întâmpla… Poate asta vrea Gigi să se întâmple. <<Vreau să scap de tine!>>

Sigur, jocul FCSB-ului nu e cum trebuie să fie. Sunt alte aşteptări, dar sunt multe probleme, au fost probleme medicale, jucătorii stau două-trei săpătămâni după ce sunt infectaţi cu COVID. E nevoie şi de mai mult de o lună pentru un jucător să revină la un nivel optim”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău pentru looksport.ro.

Focar de Covid-19 la FCSB

Spectacolul va fi greu de văzut, cel puțin în această perioadă în care FCSB are doar 12 jucători valizi. Meciul cu Farul este în pericol din cauza focarului de Covid de la echipa lui Iordănescu. Ultima lovitură a venit din partea lui Florin Tănase, care s-a accidentat din nou.

Reclamă

„Da, a fost depistat pozitiv. La momentul ăsta avem 12, dar sperăm să recuperăm până la ora meciului. Tănase s-a accidentat și este disponibil. A terminat, dar are glezna cât pepenele galben, nu cât ăla roșu„, a declarat Mihai Stoica la digisport.ro.

Numai două rezerve a avut FCSB în meciul cu CS Mioveni, câștigat cu 3-0. Conducătorii roș-albaștrilor anunță că nu mai au ce fotbaliști să aducă de la echipa a doua.

Vicecampionii României au probleme uriașe de lot. La meciul cu Mioveni, de la FCSB au lipsit Vali Crețu, Valentin Gheorghe, Cătălin Straton, Iulian Cristea, Sorin Șerban, Răzvan Oaidă, Constantin Budescu, Adrian Șut și Andrei Cordea. Aceștia au fost infectați cu Covid-19, iar alții au fost izolați, fiind suspecți că ar avea virusul. De asemenea, Ionuț Panțîru, Florinel Coman, Octavian Popescu, Andrei Burlacu și Ovidiu Popescu au lipsit, aceștia fiind accidentați. Între timp, Tavi Popescu a fost băgat în izolare!

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:53
VideoJurnal Antena Sport | Dinamo e din nou mare
20:48
VideoJurnal Antena Sport | Campioana așteaptă întăriri
20:34
„N-a antrenat în viața lui la nivelul ăsta”. Mihai Stoica, replică dură pentru Marius Șumudică. Subiectul care l-a enervat
20:25
Xabi Alonso a rupt tăcerea despre o posibilă plecare de la Real Madrid. Anunțul făcut după tensiunile de la echipă
20:25
S-a aflat cine va arbitra meciul Universitatea Craiova – Sparta Praga
19:45
LIVE SCOREBayern – Sporting se joacă ACUM. Meci „de foc” și pentru Cristi Chivu în Champions League. Programul complet
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 3 Xabi Alonso este istorie! Real Madrid, două nume uriașe pentru înlocuirea antrenorului 4 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 5 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 6 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc
Citește și