Gigi Becali nu mai are Palatul din Aleea Alexandru. Decizia radicală luată de finanţatorul de la FCSB

Antena Sport Publicat: 28 decembrie 2021, 13:17

Comentarii
Gigi Becali nu mai are Palatul din Aleea Alexandru. Decizia radicală luată de finanţatorul de la FCSB

Profimedia

“Se zice că mama înțelepciunii este aducerea aminte de moarte și ziceam: cum să-mi aduc aminte de moarte? O să ziceți ‘Bă, ăsta e nebun!’. Da, dar e mama înțelepciunii, Eu în fiecare zi mă gândesc numai la moarte și dacă mă gândesc la moarte nu mai mă interesează să fac.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a renunţat la Palatul din Aleea Alexandru: “Țin Steaua, Arcomul, două care sunt mari, celelalte nu mă mai interesează”

Păi, dacă eu mor oricum, de ce să fac bogății? Pentru ce să mă gândesc la toate nemuririle dacă mor? Că el, vrăjmașul, cea mai mare șmecherie a lui este grija de multe, ca să-ți împrăștie mintea. Dacă el îți împrăștie mintea de multe … eu de-aia le vând și nu mai am treabă și le dau toate, la copii.

Țin Steaua, Arcomul, două care sunt mari, celelalte nu mă mai interesează, lucruri mici. Palatul e la fete, le-am dat la fete. Eu grijă de multe nu mai vreau. Când e grijă de multe asta e, vrăjmașul, împrăștie mintea, când o împrăștie nu mai poți s-o ții la Dumnezeu că o împrăștie el colo-colo. Eu vreau la Hristos să am mintea”, citat de România TV.

Avertisment pentru Gigi Becali

FCSB nu are şanse la titlu nici în acest sezon în faţa celor de la CFR Cluj. O spune unul dintre foştii fotbalişti ai roş-albaştrilor, unul dintre preferaţii latifundiarului din Pipera.

Alexandru Bourceanu, fost jucător emblematic şi căpitan al celor de la FCSB nu crede că vicecampioana se poate impune în faţa celor de la CFR Cluj nici în acest sezon. Fostul mijlocaş care se pregăteşte pentru cariera de antrenor e convins că echipa lui Dan Petrescu va câştiga un nou titlu, chiar dacă speră ca FCSB să încurce toate calculele.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Bourceanu: CFR a fost o echipa mai bună ca FCSB

“CFR a fost o echipa mai bună ca FCSB, asta e clar! E treaba clubului, managementului de ce n-au câştigat titlul de 5 ani. CFR-ul are un avans destul de mare, dar în momentul în care vine play-off-ul vor veni undeva la 5 – 6 puncte, mai sunt meciuri de jucat din sezonul regulat aşa că se mai pot întâmpla chestii.

CFR e mai bună ca toate echipele, a fost mai bună în acest tur de campionat decât toate echipele din Liga 1. Dacă ne raportăm la rezultate, clar merită. Rezultatele sunt cele care contează dacă ne raportăm la titlul de campioană”, a dezvăluit Alexandru Bourceanu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:29

“Să facă ăştia cu TikTok şi AI”. Gigi Becali a luat decizia radicală la FCSB, după eşecul cu Botoşani

10:10

“Toată ţara mă făcea capra lui Becali”. Valeriu Iftime, euforic după ce Botoşani a învins-o pe FCSB

9:57

Luka Doncic a primit verdictul medicilor! Anunţul făcut de Los Angeles Lakers, după accidentarea slovenului

9:46

Mihai Pintilii, replică fermă după ce a fost certat de Gigi Becali: “Decizia rămâne la cine are banul”

9:39

Cristiano Ronaldo continuă drumul către golul 1000! Portughezul a revenit cu o dublă la Al Nassr, după accidentare

9:34

Spitalul Universitar, anunţ de ultim moment despre starea lui Mircea Lucescu. Ce se întâmplă cu fostul selecţioner

1 EXCLUSIV“Zici că a venit Ceauşescu”. Scandal la spital, după decizia luată în urma infarcturilor lui Mircea Lucescu 2 O nouă plecare de la FCSB. Familia fotbalistului merge la Gigi Becali: “Trebuie să intervenim” 3 UPDATEToate detalii despre starea lui Mircea Lucescu, după infarctul suferit 4 EXCLUSIVPițurcă, după anunțul lui Miruță: „Buget de 15 milioane € și 30.000 de fani” Străinii interesați să investească la Steaua 5 Absenţe importante la Universitatea Craiova pentru meciul cu CFR Cluj 6 Gigi Becali e gata să ia o decizie șoc, după Botoșani – FCSB 3-2: „Stau să fiu râs în play-out?”
Citește și