Închide meniul
EXCLUSIV

Avertisment pentru Gigi Becali! Un jucător preferat al patronului nu le dă nicio şansă celor de la FCSB: “Clujul a fost echipa mai bună”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 27 decembrie 2021, 17:59

Comentarii
Avertisment pentru Gigi Becali! Un jucător preferat al patronului nu le dă nicio şansă celor de la FCSB: Clujul a fost echipa mai bună

Profimedia

Alexandru Bourceanu, fost jucător emblematic şi căpitan al celor de la FCSB nu crede că vicecampioana se poate impune în faţa celor de la CFR Cluj nici în acest sezon. Fostul mijlocaş care se pregăteşte pentru cariera de antrenor e convins că echipa lui Dan Petrescu va câştiga un nou titlu, chiar dacă speră ca FCSB să încurce toate calculele.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avertisment pentru Gigi Becali!

CFR Cluj are 10 puncte avans faţă de cei de la FCSB după 21 de etape disputate în sezonul regulat, avans care poate fi decisiv în lupta pentru campionat, conform lui Alexandru Bourceanu. “CFR a fost o echipa mai bună ca FCSB, asta e clar! E treaba clubului, managementului de ce n-au câştigat titlul de 5 ani. CFR-ul are un avans destul de mare, dar în momentul în care vine play-off-ul vor veni undeva la 5 – 6 puncte, mai sunt meciuri de jucat din sezonul regulat aşa că se mai pot întâmpla chestii. 

CFR e mai bună ca toate echipele, a fost mai bună în acest tur de campionat decât toate echipele din Liga 1. Dacă ne raportăm la rezultate, clar merită. Rezultatele sunt cele care contează dacă ne raportăm la titlul de campioană”, a dezvăluit Alexandru Bourceanu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Bourceanu le ţine pumnii celor de la FCSB

Chiar dacă nu crede că FCSB le-ar mai putea lua faţa celor de la CFR Cluj în acest sezon, în lupta pentru primul loc, Alexandru Bourceanu speră ca vicecampioana să se impună în primul duel cu ardelenii, din 2022. “Nu cred că va fi decisiv acest meci, dar sper să câştige FCSB. În felul ăsta s-ar mai menţine cu şanse pentru a câştiga titlul de campioană”, a mai spus fostul mijlocaş, Alexandru Bourceanu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:36
Sorana Cîrstea, calificare „en-fanfare” în turul trei la Indian Wells! Victorie contra numărului 20 mondial
0:12
Nota lui Ionuț Radu după ce Celta Vigo a pierdut în minutul 90+4 cu Real Madrid. Românul, printre cei mai slabi
23:58 6 mart.
Celta Vigo – Real Madrid 1-2. Victorie dramatică pentru „los blancos”. Ionuț Radu, neputincios în prelungiri
23:56 6 mart.
Wolverhampton – Liverpool 1-3. Campioana se califică în sferturile FA Cup și își ia revanșa contra “lupilor”
23:46 6 mart.
PSG, pas greșit în lupta la titlu din Ligue 1! Eșec pe teren propriu contra rivalei Monaco
23:44 6 mart.
No Kane, no problem! Bayern Munchen a defilat cu Borussia Monchengladbach. Musiala, primul gol după accidentare
1 Gafa care îl poate costa pe Neluţu Varga plecarea lui Daniel Pancu. Acum s-a aflat 2 S-a stabilit lista finală a candidaţilor la şefia FRF. Cu cine se bate Răzvan Burleanu 3 Lista preliminară a stranierilor convocaţi de Mircea Lucescu pentru barajul Turcia – România. Surprizele lui Il Luce 4 Decizia luată de Adrian Ilie, după ce Gigi Becali i-a propus să revină la FCSB: “I-am promis” 5 VIDEOPiastri şi Leclerc, cei mai rapizi în primele antrenamente din MP al Australiei. Cursa, duminică (06:00, Antena 1, AntenaPLAY) 6 Ce dezastru! Ce s-a ales de apartamentele lui Cristi Borcea din Dubai
Citește și