Închide meniul

Gigi Becali, prima reacţie după ce Arsenal s-ar fi interesat de Ianis Stoica. “Voi lua mulţi bani, dar nu vreau să spun sume”. Când ar putea pleca de la FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 noiembrie 2021, 12:24

Comentarii
Gigi Becali, prima reacţie după ce Arsenal s-ar fi interesat de Ianis Stoica. Voi lua mulţi bani, dar nu vreau să spun sume. Când ar putea pleca de la FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Patronul vicecampioanei a anunţat că se aşteaptă să obţină o sumă importantă pentru tânărul jucător. Totuşi, nu este dispus să îl lase să plece în această iarnă sau la finalul acestui sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu este dispus să îl lase pe Ianis Stoica să plece de la FCSB

Eu cred că voi lua mulţi bani, nu vreau să mai spun sume. El e nouăr. Toţi mi-au spus şi Meme, şi Edi. M-am bucurat că e nouar, de nouari duce lipsă lumea. Nu ştiu dacă e monitorizat de Arsenal, dar e bine. Poate peste un an, doi, pot să îl ia. Dar acum Ianis nu e de vânzare.

E puternic, are fizic, are forţă. E foarte inteligent. Dacă vorbeşti cu el, nu zici că are 18 ani…zici că are 23 de ani“, a declarat Gigi Becali la PRO X.

Jucătorul de 18 ani le-a atras atenţia scouterilor grupării din Premier League, iar aceştia sunt aşteptaţi la Bucureşti. Ianis Stoica ar fi de două luni monitorizat de „tunari”.

Tânărul fotbalist nu duce lipsă de oferte. Ar fi putut ajunge în Serie A, dar Becali ar fi refuzat deja o ofertă de 1.5 milioane de euro. Şi turcii de la Galatasaray îl urmăresc cu atenţie pe Ianis şi iau în calcul să îl aducă lângă Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan.

Reclamă
Reclamă

În acest sezon, fiul lui Pompiliu Stoica a avut evoluţii remarcabile. În Liga 1 tocmai a înscris cel de-al patrulea gol. În cele 12 meciuri a reuşit şi două pase decisive. Mai mult, Ianis Stoica are două goluri şi în Cupa României.

Potrivit Transfermarkt, cota lui de piaţă a ajuns la 450.000 de euro. Mijlocaşul ofensiv a impresionat în confruntarea FCSB – FC Botoşani, scor 3-1. Intrat în minutul 59, Ianis Stoica a reuşit un gol şi o pasă decisivă pentru Florin Tănase. A semnat şi o ratare uriaşă!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:01
Gabriel Tamaș avertizează înaintea meciului cu Bosnia: „Fotbalul trebuie să îl iei în serios”
22:52
LIVE SCOREPolonia – Olanda și alte 4 meciuri se joacă ACUM. Programul complet al zilei în preliminariile CM 2026
22:36
Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa!
22:00
Mihai Stoica știe unde este România vulnerabilă la meciul cu Bosnia: „Avem probleme”
21:48
VideoJurnal Antena Sport | Mutarea câştigătoare
21:40
Rol nou pentru Răzvan Raţ la Genoa. Ce răspunderi a primit de la Şucu
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 E oficial. A uitat trecutul de la FCSB şi a semnat cu Universitatea Craiova, Mihai Rotaru confirmă! 3 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 4 Mircea Lucescu a ratat să-l cheme la naţionala României, acum e la un pas să semneze cu Manchester United! 5 Primul jucător care e OUT de la Rapid. La cine va renunța Costel Gâlcă în iarnă 6 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express
Citește și