Închide meniul

Gigi Becali, pus la zid: “Tulbură apele şi produce nelinişte”. Patronul FCSB, luat în colimator din cauza lui Edi Iordănescu

Gabriel Zamfirescu Publicat: 11 noiembrie 2021, 13:26

Gigi Becali, pus la zid: Tulbură apele şi produce nelinişte. Patronul FCSB, luat în colimator din cauza lui Edi Iordănescu

Hepta

Edi Iordănescu nu are deloc linişte la FCSB. Ieşirile nervoase ale lui Gigi Becali au avut ecou însă. Unul dintre cei mai importanţi jucători din istoria recentă ai vicecampioanei au ieşit la atac. Dorin Goian l-a luat în colimator pe patronul roşa-albaştrilor şi i-a transmis să-l lase în pace pe antrenor ca să-şi facă treaba la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali, luat în colimator de Dorin Goian

Dorin Goian spune că ultimele declarații ale lui Gigi Becali nu fac decât să agite apele la clubul roş-albastru. „Ca orice fost jucător care cunoaște fenomenul, nu pot înțelege aceste reacții ale patronului. Dacă și atunci când rezultatele sunt bune și jocul merge spre bine, de ce faci în așa fel încât să tulburi apele și să produci neliniște?

Nu pot să înțeleg. Se pare că se adeveresc acele spuse ale oamenilor că «echipa e jucăria domnului Becali»”, iar dânsul face ce dorește. Dacă aș fi patron și dacă aș veni după o perioadă în care echipa n-a avut rezultate în Europa, mi-aș dori să am un joc prin care să câștig puncte și să câștig campionatul.

Momentan, asta ar trebui să primeze pentru dânsul, pentru că FCSB n-a mai reușit să câștige titlul de ceva ani. Cu siguranță că există o stare de neliniște în cadrul echipei. Jucătorii vor să facă un campionat bun, să joace în cupele europene și să evolueze în străinătate. Dar asta se poate întâmpla doar dacă au antrenor bun”, a declarat Dorin Goian, conform sport.ro.

Gigi Becali, nemulţumit de jocul celor de la FCSB

FCSB e pe locul 2 în Liga 1, la opt puncte în spatele liderului CFR Cluj, dar Gigi Becali e nemulţumit. „Am fost întrebat și nu am dat înapoi. Am spus că nu joacă echipa, așa este. Am spus că am câștigat 7 meciuri de la Dumnezeu, așa cred eu. N-am spus că sunt nemulțumit de Edi. Răbufnirea a venit de la faptul că l-a schimbat pe Budescu în minutul 66. Eu îl schimbam pe Budescu în minutul 33!

Reclamă
Reclamă

Dacă joacă echipa așa, la revedere! Dar eu mai am încredere în Edi, pentru că are scuze, după ce s-a întâmplat cu COVID-ul, accidentări, probleme de lot. Eu îi dădeam 500.000 de euro, nu contează pentru mine. Fac ceva pe contractul ăla! Eu spun ce văd și cu asta basta! Când nu o să mai am încredere, voi plăti clauza și asta e, să am o șansă în play-off”, a spus Gigi Becali, conform digisport.ro.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46 1 iul.

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24 1 iul.

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19 1 iul.

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54 1 iul.

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31 1 iul.

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și