Gigi Becali râde cu lacrimi de Marius Şumudică! “E de râsul plânsul ceea ce i s-a întâmplat marelului sultan. Cum, mă, tu marele sultan al Turciei nu poți să mai intri la antrenament?”

Antena Sport Publicat: 27 august 2021, 13:30

Comentarii
Gigi Becali râde cu lacrimi de Marius Şumudică! E de râsul plânsul ceea ce i s-a întâmplat marelului sultan. Cum, mă, tu marele sultan al Turciei nu poți să mai intri la antrenament?

Hepta

“E de râsul plânsul ceea ce i s-a întâmplat marelului sultan. Cum, mă, tu marele sultan al Turciei nu poți să mai intri la antrenament? Chiar îmi vine să râd și vă asigur încă o dată că nu îmi pare rău deloc de el.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali se distrează pe seama lui Marius Şumudică

Păi de ce să îmi pară rău? A, dacă erai om și nu te apucai să ironizezi și să începi să te cerți cu toată lumea, că tu ești mare sultan, atunci poate că vă spuneam că îmi pare rău. Dar, așa nu îmi pare tată rău de el. Nu e frumos să dai într-un om căzut, dar acum cu Marius Șumudică chiar că nu pot să tac. Eu sper că și-a învățat lecția și de acum îi va aprecia pe prietenii lui adevărați, deoarece bunul Dumnezeu le așează pe toate.

Ce înseamnă să te tot apuci tu să te dai mare și tare și să te iei de unul și de altul prin presă și pe la conferințe? Nu știai ce ai pățit și prin Turcia, după ce te-a luat gura pe dinainte? Acum taci și trage ponoasele. Bine că nu ai pățit mai rău pe la porți. Noi trebuie să ne vedem de echipa noastră, dar imi vine să râd de ceea ce i s-a întâmplat lui Șumudică la CFR”, a spus Becali, citat de prosport.ro.

Marius Şumudică nu a fost lăsat să intre în stadion şi a fost ţinut afară de bodyguarzi minute în şir, alături de oamenii săi din staff. După mai multe minute, lui Şumudică i s-a permis să pătrundă în stadion, dar fără maşină. Antrenorii au fost lăsaţi doar pentru a-şi putea aduna lucrurile pe care le au în Gruia, înainte de a fi daţi afară.

Jucătorii, în frunte cu Arlauskis, Camora sau Alibec, au fost anunţaţi că nu se va ţine antrenamentul de dimineaţă, ei fiind chemaţi la ora 17:00 pentru pregătirea de seară.

Reclamă
Reclamă

Suma uriaşă plătită de CFR Cluj pentru a scăpa de Marius Şumudică

Neluţu Varga l-a dat afară pe Marius Şumudică de la CFR, dar finanţatorul clujenilor va plăti o sumă uriaşă după despărţirea de antrenorul cu punctaj maxim după primele 6 etape din Liga 1.

Astfel, ardelenii îi vor băga în conturi 250.000 de euro lui Şumudică, reprezentând clauza pe care acesta o avea în contract în cazul în care este demis când încă are şanse să ajungă în grupele unei cupe europene, chiar dacă vorbim de Conference League.

Şumudică a făcut o mică avere în cele trei luni în care a condus-o pe CFR Cluj. Pe lângă suma amintită mai sus, adăugăm trei salarii, un total de 60.000 de euro, dar şi o primă de instalare de 50.000 de euro, încasată doar dacă Şumi ducea echipa în grupele unei competiţii europene.

Reclamă

Astfel, totalul este de 360.000 de euro pe care clujenii îi scot din conturi pentru a scăpa de Marius Şumudică. Dacă ne referim la efortul financiar pe care îl face CFR, trebuie adăugată şi suma cheltuită pentru repatrierea urgentă a lui Dan Petrescu, cel care, cel mai probabil, nu va accepta un salariu mai mic de 500.000 de euro pe an.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:05

Franţa a câştigat Turneul Celor 6 Naţiuni, după 48-46 cu Anglia

10:04

LIVE VIDEOMarele Premiu al Chinei e ACUM pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY. Antonelli e lider. Lupte fabuloase între piloții Ferrari

9:45

VIDEOLos Angeles Lakers – Denver Nuggets 127-125. “Thriller” decis în ultimele secunde de Luka Doncic

9:34

VideoStart nebun la Marele Premiu al Chinei! Lewis Hamilton i-a depăşit pe Antonelli şi Russell

9:34

VideoDezastru pentru McLaren în Marele Premiu din China. Lando Norris și Oscar Piastri nu au luat startul în cursă

9:31

Decizia luată de 3 fotbaliste din Iran, după ce au fost ameninţate cu execuţia

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 4 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 5 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur 6 Verdictul specialistului după golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid – Dinamo! “E fault clar”
Citește și