Gigi Becali, reacție furibundă după ce CSA Steaua a anunțat că va merge la TAS: “Ei fac fotbal amator!”. Patronul FCSB dă de pământ cu echipa din Ghencea: “Așa se vor numi în 3-4 ani!”

Cosmin Cioboată Publicat: 21 martie 2022, 17:33

Comentarii
Gigi Becali, reacție furibundă după ce CSA Steaua a anunțat că va merge la TAS: “Ei fac fotbal amator!”. Patronul FCSB dă de pământ cu echipa din Ghencea: “Așa se vor numi în 3-4 ani!

Profimedia

Reacția lui Gigi Becali, după ce CSA Steaua a anunțat că va face apel la TAS

Gigi Becali, patronul FCSB, nu se teme după ce CSA Steaua a anunțat că va face apel la TAS, pentru a primi dreptul de promovare în Liga 1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Latifundiarul din Pipera consideră că echipa lui Daniel Oprița, aflată în Liga a 2-a, “va pierde procesul și nu va mai avea voie să se numească Steaua.”

“E treaba lor. Dar legea (n.r. – Legea Sportului) nu-i lasă. TAS va zice «Tu, din bani publici (n.r. – MApN), cum ai ajuns până aici? Nici nu aveai voie să ajungi până aici». Nu avea voie în Liga 2. CSA Steaua face fotbal amator! Nu mă mai interesează pe mine de CSA. 

Doamne, miluiește! Cum să poată să facă asta? Cum să ceară excluderea FCSB din Liga 1?  Ei niciodată nu au cerut locul. Nu au contestat niciodată locul în Liga 1. Noi l-am preluat de la ei… Astea sunt povești. 

Patronul FCSB, mesaj acid pentru CSA Steaua: “Nu vor mai avea voie să se numească așa!”

Cât de curând se va rezolva și asta. Vor pierde și nu vor mai avea voie să se numească Steaua. Vor juca fotbal și vor pune altceva. Trebuie să pună ei CSA, nu vor mai avea voie să pună CSA Steaua. Cât de curând. Bine, în 3-4 ani. Ei se vor numi CSA. Eu vă spun că așa va fi.

Reclamă
Reclamă

Le-am arătat toate actele. A fost o greșeală la Curtea Supremă. Nu știu ce a fost atunci, eu eram în pușcărie.  Dar acum vin toate și se va cere revizuirea la hotărârea aia. Și la revedere! Se va revizui și vom doborî tot. Ei nu vor mai putea folosi numele Steaua.

Vom folosi numele Steaua. De fapt, va rămâne FCSB, adică Fotbal Club Steaua București. Asta înseamnă.”, a spus Gigi Becali, pentru sport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46

Gâlcă pune presiune pe jucătorii după meciul cu Craiova: “Nu o să intre decât cei care pot să alerge”

23:39

Nicușor Bancu nu s-a mai ascuns după Craiova – Rapid 1-0: „Vrem ca în acest an să câștigăm titlul”

23:35

VideoSărbătoare în Bănie: Vladimir Screciu, „șef de galerie” după Univ. Craiova – Rapid 1-0

23:32

Problema cu care Filipe Coelho s-a lovit după meciul cu Rapid: “Este treaba clubului”

23:14

„Sunt supărat pe mine”. Olimpiu Moruțan, la pământ după Univ. Craiova – Rapid 1-0: „Nu mai avem șanse la titlu”

23:14

Alexandru Pașcanu nu abandonează lupta la titlu: „Vom lupta până la capăt”

1 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 2 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 “Aş fi ipocrit” Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Dinamo a încurcat-o serios pe U Cluj în lupta pentru titlu 5 A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…” 6 Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio
Citește și