Închide meniul

Gigi Becali s-a enervat! Mesaj dur pentru Mihai Rotaru: “Încalcă înţelegerea”. Craiova, în cursă pentru doi jucători doriţi de FCSB

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 decembrie 2021, 13:05 / Actualizat: 22 decembrie 2021, 23:18

Comentarii
Gigi Becali s-a enervat! Mesaj dur pentru Mihai Rotaru: Încalcă înţelegerea. Craiova, în cursă pentru doi jucători doriţi de FCSB

Profimedia

Gigi Becali i-a transmis un mesaj dur lui Mihai Rotaru de la Craiova. Latifundiarul din Pipera susţine că avea o înţelegere cu patronul oltenilor prin care cele două echipe nu îşi fac concurenţă atunci când una dintre ele vrea un jucător din campionatul intern.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali s-a enervat şi pe Mihai Rotaru

Se pare însă că Mihai Rotaru ar fi încălcat înţelegerea avută cu Gigi Becali. Craiova s-ar fi interesat de Nicolae Păun şi David Miculescu, jucători doriţi şi de echipa vicecampioană. Supărat de faptul că Rotaru a încălcat înţelegerea, Becali spune că nu mai este interesat de cei doi fotbalişti.

„E treaba lui Rotaru dacă a ales să încalce înțelegerea pe care noi doi o aveam, dar eu vreau să îi transmit două lucruri. Are liber să îi transfere pe Păun și Miculescu pentru că eu nu intru în nicio licitație cu el. El știe bine ce am discutat noi, dar e treaba lui ce vrea să facă acum. Oricum, nu mai are nicio șansă la titlu și să zică mulțumesc dacă intră în play-off. Dacă trece peste Rapid intră, dacă nu, atunci la revedere. Ei nu au fost în stare să fie acum peste Voluntari, Botoșani, iar de noi și CFR ce să mai spunem. Stai că au de furcă și cu Farul lui Gică Hagi”, a spus Gigi Becali, conform prosport.ro.

Nu mai vrea să bage bani la FCSB

Mai mult, latifundiarul din Pipera spune că nu mai vrea să investească niciun ban la FCSB dacă nu va câştiga titlul în acest sezon. “De ce nu mai bag bani în echipă? La mine nu e hotel ca să vii și să stai, te odihnești pe teren, iar apoi să îi iei banii lui Becali și să pleci acasă cu contul plin. Dacă noi nu suntem în stare să o batem pe Sepsi, atunci unii cred că eu sunt prost să bag alți bani din conturile familiei mele în transferuri? La revedere! Nu e vorba că încă sunt supărat după meciul cu Sepsi, dar sunt și eu de aproape 20 de ani în fotbal și nu mai sunt prost. După acel meci am înțeles un mesaj clar. Nu am echipă de cupele europene așa cum îmi doresc, iar eu ca să aduc bani de acasă nu mai vreau”, a mai spus Gigi Becali, conform sursei citate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:11
Ireal! Jucătorul FCSB-ului a luat 200.000 de euro pentru calificarea în Europa League, deși nu este pe lista UEFA
19:07
FRF, mesaj pentru Mircea Lucescu, înaintea meciului cu Bosnia: “Asta e treaba lui”
18:56
Turcii au oficializat mutarea la câteva zile după ce Gică Hagi a fost propus antrenor
18:28
Interes uriaș din partea suporterilor pentru Dinamo – Rapid! Câte bilete s-au vândut la derby-ul rundei
17:51
Mihai Stoica a lăudat o rivală din campionat: “Mi se pare echipa primului sfert de sezon! Când vor fi sub presiune, vom vedea”
17:51
Atletico Madrid pregătește o super-lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul va veni gratis
1 Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public” 2 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 3 Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026 4 “Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu 5 Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21 6 Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
Citește și