Închide meniul

Gigi Becali s-a grăbit să anunţe transferul lui Andrei Dumiter. “Există o problemă între FCSB şi jucător”. O nouă mutare “fantomă”?

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 iunie 2021, 12:02

Comentarii
Gigi Becali s-a grăbit să anunţe transferul lui Andrei Dumiter. Există o problemă între FCSB şi jucător. O nouă mutare fantomă?

Gigi Becali s-a grăbit să anunţe transferul lui Andrei Dumiter

Patronul roş-albaştrilor a transmis că a bătut palma cu extrema dreapta. “Da. Acum facem actele. A semnat pe cinci ani. A costat 350.000 de euro”, a spus Gigi Becali, în exclusivitate pentru Antena Sport. La numai o zi distanţă, conducătorii clubului din Sfântu Gheorghe au ţinut să îl contrazică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali s-a grăbit să anunţe transferul lui Andrei Dumiter. O nouă “telenovelă” la FCSB

Finanţatorul lui Sepsi a recunoscut că a acceptat oferta de 350.000 de euro primită de la Gigi Becali, dar că jucătorul nu se grăbeşte să parafeze contractul.

Noi ne-am înţeles cu FCSB, cel puţin asta am înţeles de la Attila Hadnagy. Dar există o problemă între FCSB şi jucător!

Hadnagy a spus că, pentru binele clublului, e bine să meargă la FCSB şi să scoatem şi noi capul pe lista de transferuri”, a declarat Laszlo Dioszegi, la Looksport.

Andrei Dumiter: “Am văzut jucători care au mers acolo şi nu au reuşit”

Gigi Becali s-a grăbit să anunţe transferul lui Andrei Dumiter. Un singur gol a înscris Dumiter în ultima ediţie de campionat. A marcat chiar în remiza cu FCSB, scor 2-2. În urmă cu două săptămâni, jucătorul a şi anunţat că este tentat să rămână la Sepsi.

Reclamă
Reclamă

S-a vorbit despre o mutare, dar eu nu vreau să vorbesc acum despre asta. O să vedem cum o să-mi continui cariera.

Sincer, nu mă ia valul, pentru că este cu dus și întors o mutare acolo. Aici, la Sepsi, avem toate condițiile pentru a face performanță și o să stau să mă gândesc bine ce voi face în continuare pentru că e în joc cariera mea.

Sincer, nu știu ce să zic. Am văzut jucători care au mers acolo și nu au reușit. Nu că îmi este teamă, dar aici am toate condițiile ca să fac pasul unde vreau eu, adică la o echipă mult mai bună, într-un campionat superior“, a transmis Andrei Dumiter după meciul cu FC Botoşani.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB la primul meci european al sezonului, cu Inter Club d'Escaldes?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:04
Avertisment pentru Mircea Lucescu! Probleme pentru tricolorii din străinătate: Situaţie ingrată pentru Drăguşin
10:53
Universitatea Craiova speră la titlu în primul sezon după plecarea lui Mitriţă: “Calculele, simple şi logice”
10:30
Anunţul specialiştilor înaintea debutului european al FCSB! Disputa cu Inter d’Escaldes, pe Antena 1
10:11
Luis Enrique n-a vrut să audă de Mbappe înainte de meciul cu Real Madrid. Cum a prefaţat partida de la CMC
10:06
Verdict despre noul transfer al celor de la Rapid! Ce spune Mihai Stoica despre Antoine Baroan: “Nivelul, foarte slab”
10:00
FCSB – Inter Club d’Escaldes, LIVE VIDEO. Campioana României debutează în noul sezon de Liga Campionilor!
1 EXCLUSIVCum arată echipa de start a FCSB-ului la duelul cu Inter Club d’Escaldes, din Liga Campionilor! 2 Gigi Becali a tăiat bugetul academiei FCSB: “La revedere! N-am nevoie de 50 de lei de la părinţi” 3 Daniel Pancu i-a făcut praf pe tricolorii U21: “Să-i ferească Dumnezeu să-i mai prind la vreo echipă” 4 Suma uriaşă pe care a plătit-o Universitatea Craiova pentru Al-Hamlawi! Ce salariu va avea palestinianul 5 Transferul de la Universitatea Craiova care l-a dat pe spate pe Mihai Rotaru: “Unul dintre marile câştiguri” 6 Gigi Becali, mesaj direct pentru Adrian Mititelu! Ce spune despre transferurile lui Juan Bauza şi Blănuţă
Citește și