Închide meniul

Gigi Becali face schimbări în defensivă după ce l-a transferat pe Alexandru Creţu. Fundaşul central care e pe picior de plecare: “Am cerut un milion de euro!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 iunie 2021, 12:55

Gigi Becali face schimbări în defensivă după ce l-a transferat pe Alexandru Creţu. Fundaşul central care e pe picior de plecare: Am cerut un milion de euro!

Gigi Becali schimbă defensiva după ce l-a transferat pe Alexandru Creţu

Becali este decis să îl vândă pe Iulian Cristea, fundaşul pentru care a primit deja o ofertă. Jucătorul de 26 de ani nu se mai încadrează în cerinţele actuale. Internaţionalul român are 1.84 metri, mai puţin decât limita pe care îşi doreşte să o impună finanţatorul vicecampioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali face schimbări în defensivă după ce l-a transferat pe Alexandru Creţu

La FCSB nu mai vezi jucători care să nu dea cu capul. De când a dat Petrila golul ăla cu capul m-am enervat. Am zis că nu vor mai fi jucători sub 1.90 metri la FCSB. Cupa Campionilor să ia Alexandru (n.r. Creţu), nume puternic, războnic. Acum 6-7 ani l-am văzut eu la Iaşi şi nu l-am văzut mare mingicar. l-am văzut că dă cu capul şi am vrut să-l iau. Pe Burcă la fel, dădea cu capul şi am vrut să-l iau, dar nu au vrut alţii…

S-ar putea să iau un milion pe Cristea. S-a interesat cineva, am cerut un milion. Poate-l dau și cu 800.000 de euro, mă mai gândesc”, a declarat Gigi Becali la o conferinţă de presă.

Gigi Becali face schimbări în defensivă după ce l-a transferat pe Alexandru Creţu. Acesta vrea să îl folosească pe jucătorul cotat la 400.000 de euro pe postul de fundaș central și nu pe cel de mijlocaș defensiv. În condiţiile actuale, Iulian Cristea şi-ar putea pierde postul de titular.

Iulian Cristea a izbucnit în plâns în timpul meciului Academica Clinceni – FCSB 0-2

La finalul lunii aprilie, Iulian Cristea a surprins pe toată lumea după ce a fost înlocuit. Toni Petrea a decis să îl schimbe pe Iulian Cristea cu Miron, la pauză cu Academica Clinceni. Decizia antrenorului nu i-a picat bine fundaşului central al celor de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

Iulian Cristea a văzut a doua repriză din tribune, acolo unde nu şi-a mai putut stăpâni lacrimile. Risto Radunovic a venit imediat să îl consoleze. La finalul partidei, Toni Petrea a explicat de ce l-a schimbat pe Iulian Cristea la pauză cu Miron.

A fost o schimbare post pe post, ținând cont că Iulian a jucat multe meciuri. A fost oportună schimbarea sa. Miron a fost foarte bun astăzi, a intrat destul de bine și a dus. Ne speriasem un pic în momentul accidentării lui, dar a urmat un tratament destul de bun și și-a revenit rapid“, a fost explicaţia dată de Toni Petrea, după Academica Clinceni – FCSB 0-2.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:40

Cristi Chivu a lipsit de la negocierile finale cu Parma. Șanse tot mai mari să o preia pe Inter

14:00

Dinamo vrea să transfere doi jucători de la Farul, după plecarea lui Dennis Politic la rivala FCSB

13:35

Simona Halep, după ce Centrul Național de Tenis i-a preluat numele: „Aici am crescut și aici am ajuns locul 1 în lume”

13:06

Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”

12:34

Cine va arbitra partida Austria – România, din preliminariile World Cup 2026. Brigadă din Italia delegată

12:32

Bernadette Szocs, cea mai bună jucătoare din Europa

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Cu ce salariu l-a convins Gigi Becali pe Dennis Politic să semneze cu FCSB. Acord total pentru mutare
Citește și