Gigi Becali, patronul FCSB, s-a supărat după ce o comisie a Ministerului Sănătății ar vrea să excludă o echipă din Liga 1 dacă un jucător este confirmat pozitiv cu Covid-19. Prietenul de la Botoşani, Valeriu Iftime, susţine că aceasta este o variantă bună.
"Și eu am propus chestia asta. Există această posibilitate ca echipa care are un bolnav să aibă tot lotul pozitiv, așa că tot grupul trebuie exclus. Bineînțeles că susțin această măsură. Nu a venit de la domnul Burleanu această propunere, ci de la noi.
Ideea inițială era ca atunci când se găsește unul bolnav să fie suspendat tot campionatul, ceea ce e o prostie mare. Noi nu am fost de acord și am spus mai degrabă ca echipa care nu a avut grijă și a avut acest ghinion să iasă din campionat. E clar, există varianta ca tot grupul să aibă probleme și echipa să nu mai joace. Dacă e un focar de infecție, gata, e clar", a declarat Iftime la Digisport.
Gigi Becali: ”Cum să faci așa ceva? Oamenii gândesc cu fundul”
”Du-te bă, de-aici… Îl iei pe jucător și gata, așa e în toate țările. Cum să fie exclusă echipa din campionat? Cum să faci așa ceva? Ăștia nu gândesc cu capul, gândesc cu piciorul! Suntem pe câmp, suntem în junglă? Astea sunt… Gata, hai că vorbesc aiurea. Oamenii gândesc cu fundul și nu cu capul în țara mea! Normal că mă supăr.
Oamenii n-au inteligență, minte, creier în cap. Normal că mă supăr! Auzi, cum să zici așa ceva? Peste tot în Europa e altfel, un jucător pozitiv e băgat în carantină. Cum să excluzi echipa?! Cine a spus așa ceva? Nu cred așa, nu cred! Cine a spus asta?”, a răbufnit Becali, potrivit Sport.ro.
- Gigi Becali, trădat de cel mai bun prieten
- Becali a criticat autorităţile
- O echipă ar putea fi exclusă din campionat dacă are un caz confirmat cu coronavirus
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă”
- Adrian Mititelu, prima reacţie după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competiţiile: “Nişte impostori”
- FCU Craiova, exclusă din toate competițiile. “Cutremur” la echipa lui Adrian Mititelu
- A câștigat titlul cu FCSB, însă a luat decizia de a se retrage din fotbal: „La revedere”
- Adversara FCSB-ului din Europa League s-a întărit! Fotbalistul de 13 milioane de euro a fost prezentat oficial