Gigi Becali trebuie să bage mâna adânc în buzunar! Ce a spus patronul Laszlo Dioszegi despre transferul lui Branislav Ninaj la FCSB

Dragoș Vasile Publicat: 21 iulie 2021, 22:09

Comentarii
Gigi Becali trebuie să bage mâna adânc în buzunar! Ce a spus patronul Laszlo Dioszegi despre transferul lui Branislav Ninaj la FCSB

Mediafax Foto / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Sepsi, răspuns pentru Gigi Becali! Ce spun covăsnenii despre transferul lui Branislav Ninaj la FCSB

Laszlo Dioszegi a fost scurt şi la obiect. Fundaşul echipei sale nu este de vânzare, însă nu poate spune “pas” unei oferte uriaşe. Astfel, Gigi Becali trebuie să bage mâna adânc în buzunar dacă vrea să obţină semnătura jucătorului slovac.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Despre Ninaj nici nu pot să vorbesc. Din păcate, în defensivă stăm destul de rău. E și accidentat și revine peste două-trei săptămân, dar noi nu vrem să-l vindem în nciun caz. Se poate întâmpla orice. Noi nu suntem un club mare, să avem bani, de exemplu 5 milioane.

Dacă ni se oferă, de exemplu, un preț care nu este ceva bun, nu pot să spun că nu stăm la discuții. Dar în momentul de față, noi nu mai avem niciun jucător de vânzare. Noi vrem să avem rezultate. Dacă vindem jumătate de echipă, nu mai avem de unde să ne așteptăm la rezultate”, a declarat Laszlo Dioszegi pentru Digi Sport.

Gigi Becali vrea să mai facă un transfer la FCSB: „Cine ştie, poate ni-l dau pe ăla cu chelie!”

Gigi Becali mai vrea să facă un singur transfer la FCSB. Becali îl vrea şi pe fundaşul slovac Branislav Ninaj, de la Sepsi.

Branislav Ninaj are 1.91 înălţime şi, deşi a venit în iarnă la Sepsi, a impresionat în Liga 1. A fost de 12 ori titular în cele 16 partide jucate de Branislav Ninaj pentru Sepsi. Becali l-a vrut pe Ninaj şi la începutul lunii iunie, însă Sepsi a refuzat cei 200.000 de euro celor de la Sepsi ca să îl lase să vină la FCSB.

Reclamă
Reclamă

„Cine știe, poate ni-l dau și pe ăla, tot de la OSK, ăla cu chelie. Ninaj, da. Poate se gândesc și mi-l dau și mie. Le-am făcut ofertă. Noi ne-am înțeles atunci și cu Ninaj și cu Dumiter și să le dau doi copii împrumut. Ninaj vrea, dar probabil ăia de la Sepsi nu mai vor să-l dea. Ei zic că l-au dat pe Dumiter, că au luat un moldovean, din Chișinău. Nu, numai pe Ninaj, dacă pot să-l iau. Vreau doi fundași centrali buni”, a mai spus Gigi Becali la Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:33

Donald Trump, fluierat copios în cea mai cunoscută arenă din lume! Surpriză în meciul 3 al finalei NBA

8:30

Istvan Kovacs dă lovitura pe plan financiar la Cupa Mondială. Câți bani va încasa arbitrul român

8:24

Anunțul făcut despre revenirea lui Florinel Coman la FCSB: „Poate impresarul lui va găsi o soluție!”

23:48 8 iun.

Surpriză! Mihai Pintilii are 3 variante pe masă după ce a refuzat să revină la FCSB

23:39 8 iun.

Ionel Ganea l-a făcut “praf” pe Ciprian Marica: “Un om fără caracter”. De la ce a pornit totul

22:58 8 iun.

Eroii Campionatului Mondial | Legenda care putea fi “GOAT”. Ronaldo Nazario și turneul de vis din 2002

1 Nuno Campos începe revoluţia la Dinamo. Decizie drastică luată de înlocuitorul lui Zeljko Kopic 2 Jucătorul dorit de Dinamo a rămas liber de contract 3 Laurenţiu Reghecampf şi-a dat acordul. Clubul cu care semnează 4 Neluțu Varga a dat lovitura! Legenda celor de la FC Porto vine să antreneze CFR Cluj. De ce depinde totul 5 Fundaş din Franţa pentru FCSB. Transferul a fost deja anunţat: “Nu va pleca gratis”. Şi Mihai Stoica confirmă! 6 Gigi Becali insistă pentru transfer! A crescut oferta
Citește și