Haos la CFR Cluj! Un jucător și-a ieșit din minți și a sărit să bată un membru din staff. Alex Chipciu a intervenit!

Dragoș Vasile Publicat: 11 martie 2022, 9:33

Comentarii
Haos la CFR Cluj! Un jucător și-a ieșit din minți și a sărit să bată un membru din staff. Alex Chipciu a intervenit!

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gabriel Debeljuh a sărit să bată un membru din staff

Gabriel Debeljuh, autorul unui hat-trick în CFR Cluj – Dinamo 4-1, a sărit să îl bată pe masorul Viorel Boncoi, scrie gsp.ro. Acesta l-a certat pe atacantul croat în prima repriză, când vârful se află pe banca de rezerve.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Croatul nu a reacționat pe moment, dar după meci l-a înjurat și a sărit să îl bată pe membrul din staff. Alex Chipciu și Cristian Panin, team-managerul ardelenilor, au intervenit în conflict, mai anunță sursa citată.

”E bine că am câștigat și am pus presiune pe FCSB. A fost un meci greu pentru că ei au marcat. E important că am câștigat. Nu sunt probleme pentru noi”, spunea Gabriel Debeljuh la finalul meciului.

A fost haos la CFR și la începutul sezonului! Alex Chipciu s-a luat la bătaie cu Otto Hindrich

Alex Chipciu a fost exclus din lot după ce a avut un conflict cu Otto Hindrich, tânărul portar al ardelenilor, la antrenamente. Mijlocaşul a fost lovit cu mingea în faţă şi a reacţionat violent. La scurt timp, Marius Şumudică a luat decizia categorică.

Tehnicianul şi-a explicat decizia la conferinţa de presă a meciului cu Young Boys.

Reclamă
Reclamă

„Eu nu generez conflicte cu jucătorii, eu sunt un tip extrem de maleabil şi niciodată nu am distrus cariera niciunui jucător lăsându-l pe drumuri sau făcând ceva de genul ăsta. Eu nu am intrat în conflicte cu nimeni.

El s-a manifestat de aşa natură încât să fi eliminat, a trebuit să-l elimin din grup. Nu pot să accept la nesfârşit, nu pot să accept…mai există insulte între jucători, mai există clinciuri, dar nu pot să accept luptă fizică între jucători, niciodată nu o să fiu adeptul acestui lucru.

Eu am luat o simplă decizie, l-am scos din antrenament. De fapt el părăsise antrenamentul, nu am văzut în viaţa mea un jucător să îşi dea jos tricoul să plece de pe teren, fiind nervos. Practic l-am întrebat ceea ce s-a întâmplat, de ce face lucrul acesta”, a declarat Marius Şumudică în cadrul unei conferinţe de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:24

Răzvan Sava, primul mesaj după transferul la Universitatea Craiova

21:20

Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali

20:54

Turcia – Paraguay LIVE VIDEO (06:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Naționalele luptă pentru prima victorie din grupă

20:45

SUA – Australia LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Continuă spectacolul din Grupa D

20:27

“Tripleta” aşteptată de Gigi Becali la FCSB, imagini savuroase de pe plajă. Cum s-au filmat Drăguş, Coman şi Tănase

20:26

De ce a picat transferul lui Anderson Ceara la FCSB? Detaliul care l-a făcut pe Gigi Becali să se răzgândească

1 Nuno Campos a decis: 2 jucători de la Dinamo, liberi să se transfere 2 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 3 FotoCine este Denisa Fazakas, iubita lui Istvan Kovacs. Cum arată şi din ce face bani 4 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 5 Real Madrid pregătește mega-oferta de 220 de milioane de euro! Totul pentru marele vis al lui Florentino Perez 6 Gigi Becali, schimbare de ultim moment la FCSB! Formaţia bucureşteană are un nou patron în acte
Citește și