Închide meniul

Horațiu Moldovan, despre omul care l-a ajutat să devină un portar mai bun: „A făcut-o cu drag, nu ca alte persoane”

Alex Ioniță Publicat: 23 noiembrie 2023, 9:56

Comentarii

Horațiu Moldovan a vorbit despre omul care l-a ajutat să devină un portar mai bun. Goalkeeper-ul echipei naționale a vorbit despre un nume mare din fotbalul românesc care l-a ajutat să devină unul dintre cei mai buni „tricolori”, din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Portarul celor de la Rapid a avut o prestație excelentă la meciul cu Elveția, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY. Acesta i-a enervat pe jucătorii lui Murat Yakin, care nu au reușit să înscrie în poarta „tricolorilor”, grație paradelor de excepție ale lui Moldovan.

Horațiu Moldovan, despre omul care l-a ajutat să devină un portar mai bun! Despre cine este vorba

După marea performanță reușită de România în cadrul calificărilor pentru EURO 2024, Horațiu Moldovan a dezvăluit cine l-a ajutat să devină un portar mai bun. Este vorba despre Florin Prunea, fost mare portar al echipei naționale, care l-a criticat în trecut pe jucătorul de la Rapid.

Totuși, portarul „giuleștenilor” a menționat faptul că acesta nu l-a criticat precum au făcut-o alte persoane și că mesajele acestuia au fost doar contructive.

„Florin Prunea m-a ajutat în mai multe rânduri când m-a criticat, dar a făcut-o cu drag. Nu ca alte persoane. E o persoană care are ceva mereu cu mine”, a spus Horațiu Moldovan, potrivit digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Până în momentul de față, Horațiu Moldovan a jucat în 8 partide oficiale pentru echipa națională a României. În cadrul acestor meciuri, „tricolorii” lui Edi Iordănescu nu au fost învinși niciodată.

Daniel Niculae a reacţionat după ce s-a spus că Horaţiu Moldovan ar putea pleca de la Rapid

„(Cum îl ţineţi la Rapid?) Cătuşe şi legat de bară (n.r. a început să zâmbească). Horaţiu traversează o formă fantastică. El a sosit la Rapid când eram în ligile inferioare, a crescut cu echipa. Datorează foarte multe Rapidului şi a început şi el să dea foarte multe Rapidului.

În momentul acesta nu există nicio ofertă. Există discuţii, există interes din partea multor cluburi, multor agenţi, sunt telefoane, dar nu există ofertă pentru că nu suntem în perioada de mercato. Eu nu îmi doresc să plece în această iarnă, cred că şi el îşi doreşte să rămână până în vară.

Reclamă

Apără, o face foarte bine, se antrenează şi joacă într-un mediu extraordinar, toată lumea îl iubeşte şi îl sprijină. Ar fi foarte bine să plece din postura de titular la EURO 2024.

Din păcate există o clauză de reziliere. (Este de 800.000 de euro?) Este mai mare!”, a declarat Daniel Niculae, potrivit sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:53
Zeljko Kopic trage un semnal de alarmă, după 3-0 cu Petrolul: „Va trebui să înțelegem”
23:53
LIVE TEXTLegends Charity Game se joacă ACUM. Gică Hagi, rezervă. “Regele”, alături de nume uriaşe din fotbal
23:29
Cătălin Cîrjan, în culmea fericirii după ce a marcat cu Petrolul: „Muncesc foarte mult în fiecare zi”
23:21
Alexandru Musi a anunţat obiectivul lui Dinamo, după 3-0 cu Petrolul: “Cu siguranţă ne putem bate la titlu”
22:56
Petrolul – Dinamo 0-3. “Câinii” revin pe podium după a cincea victorie a sezonului
22:45
Mihai Stoica a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, la Csikszereda – FCSB: “Gigi Becali nu a spus un lucru”
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 3 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 4 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 5 “Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie” 6 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1
Citește și