Billel Omrani, așteptat cu brațele deschise de Mihai Stoica la FCSB
Florin Tănase, căpitanul roș-albaștrilor, are în prezent cel mai mare salariu de la FCSB, 30.000 de euro lunar. Totuși, Billel Omrani îl poate depăși pe acesta, a anunțat Mihai Stoica. Atacantul francez poate ajunge la vicecampioană liber de contract și cere un salariu lunar de 45.000 de euro
“Da, îl văd la FCSB. I-ar sta bine în roșu și albastru. Știu că venea prin București, deci îi place Bucureștiul. De ce să n-aibă salariu mai mare decât Tănase? Tănase a costat două milioane, Omrani vine gratis, putem să o luăm și așa.
Omrani e un jucător care ne poate ajuta. În campania cu Celtic a dus-o singur, a marcat, a fost golgheterul echipei. Fizic bun, picior bun. Și nu numai stângul. E o piață extraordinară Franța. El nu exista în Franța, cum n-a existat nici Thereau în Franța și sunt foarte multe exemple”, a spus Mihai Stoica, potrivit telekomsport.ro.
Gigi Becali, dezvăluiri spumoase de la negocierile cu Billel Omrani
Gigi Becali face dezvăluiri spumoase din timpul negocierilor cu Billel Omrani de la CFR Cluj. Latifundiarul din Pipera a vorbit la telefon cu atacantul şi a dat toate cifrele afacerii. Mai mult, finanţatorul FCSB l-a cerut la telefon şi pe Dan petrescu, antrenorul ardelenilor.
„Am vorbit cu Omrani acum o oră, nici nu credea că sunt eu. Am zis să mi-l dea pe Dan Petrescu să-ți confirme că sunt eu, că-mi cunoaște vocea, sau dă-mi-l pe Bordeianu. Mi-a dat numărul impresarului, mi-a zis că vrea 45.000 de euro pe lună și vreo 400.000 la semnătură. E ceva negociabil, care se poate realiza. Eu, dacă îl iau, îl vând peste un an”, a declarat Gigi Becali, conform sport.ro.
Cristi Balaj speră să-l păstreze pe Billel Omrani la CFR Cluj
De partea cealaltă, cei de la CFR Cluj speră să-l convingă pe atacantul francez să semneze prelungirea contractului cu echipa campioană Cristi Balaj mizează pe relația foarte bună pe care Omrani o are cu antrenorul ardelenilor, Dan Petrescu.
„Ofertele nu se fac prin ziare, plus că am înțeles că s-au făcut ceva legături de transferul lui Bălgrădean la CFR Cluj. Nu mai există la CFR Cluj persoanele care au participat la transferul lui Bălgrădean, iar modul de lucru e diferit acum. Mihai Stoica a salutat acest lucru și am demonstrat cu Braun și Roger asta. Îmi doresc să avem același tratament din partea celorlalte cluburi.
Cu Omrani s-a discutat. Oferta este mai bună decât ce avea înainte. El își dorește să rămână la Cluj, se înțelege foarte bine cu Dan Petrescu. Dan Petrescu îl motivează, a ajuns aici și datorită lui Dan Petrescu. Eu cunosc relația pe care Dan Petrescu o are cu Omrani, își petrec după-amiazile împreună, merg împreună la piscină. În fiecare săptămână au zile când merg la piscină, fac recuperarea împreună”, a declarat Cristian Balaj, conform sursei citate.

- Billel Omrani, așteptat cu brațele deschise de Mihai Stoica
- Atacantul francez poate avea cel mai mare salariu de la FCSB
- China Smash 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 25 septembrie – 5 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cum controlează Adrian Mutu un teren al statului câștigat fără licitație. Programul, făcut în beneficiul propriu
- Ion Geolgău, ca și demis de la FRF. Decizia pregătită după scandalul de hărțuire sexuală în care a fost implicat
- Ion Geolgău a recunoscut că a trimis mesaje de hărțuire mamei unui junior: “Regret sincer acest lucru”
- A fost o speranță la Dinamo, iar acum a semnat în Liga a 3-a. Unde a ajuns să joace
- Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”