I-au tăiat elanul lui Becali! Reacția furibundă a patronului de la FCSB: ”Să sune ei dacă vor!” Cine l-a deranjat

De Antena Sport
Publicat: 27.07.2021, 15:02

Gigi Becali, într-o conferință de presă

Gigi Becali, mesaj pentru cei de la UTA

Hepta

I-au tăiat elanul lui Becali prin suma cerută. UTA a anunțat că vrea 1.000.000 de euro pentru Miculescu. Finanțatorul FCSB a renunțat, pentru moment, la achiziționarea tânărului jucător.

Reclamă

I-au tăiat elanul lui Becali

Becali susține că-l va aduce pe jucător liber de contract. Miculescu mai are încă un an și jumătate cu UTA. 20 de ani are David Miculescu , fiind cotat la 250.000 de euro de transfermarkt.com. Miculescu are 1.90 înălțime.

Reclamă

Să fie sănătoși cei de la UTA! Să sune ei dacă vor. De ce să mă rog? Într-un an și jumătate îl iau gratis. Să joace acolo și-l iau gratis după aceea”, a anunțat Becali pentru gsp.ro.

Gigi Becali, cucerit de David Miculescu

Becali a povestit zilele trecute cum a ajuns să-l vrea pe tânărul atacant. Finanțatorul FCSB a fost cucerit de fizicul său.

Câteodată, că aşa e omul, iei un jucător pentu că e şi frumos. E înalt. Când l-am luat pe Dennis Man, l-am luat şi de frumos, adică era frumos, aşa, plăcut, băiat drăguţ. Şi pe Nedelcu tot la fel. Dar la Nedelcu nu s-a legat.

Şi pe Adrian Petre, dar vezi că nu se leagă tot timpul. David este foarte frumos, înalt, slăbuţ, are o alură de fotbalist. Are şi alergare, aleargă foarte frumos adică.

Am vrut să-l iau acum şase luni, un an, adică mi-a plăcut de el. Şi acum, am acţionat. El mai are un an şi jumătate contract şi dacă nu îl dau, o să piardă banii, o să-l iau gratis după aia”, a declarat Becali la Pro X.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:39

Joyskim Dawa, aproape de transferul carierei! O echipă din Premier League îl vrea pe fundaşul FCSB-ului

11:00

Cosmin Olăroiu, prima reacţie după ce a devenit selecţionerul Emiratelor Arabe Unite: „Nu e deloc uşor”

10:27

Selecţionerul României, mesaj de mobilizare înainte de Campionatul Mondial de hochei pe gheață, Divizia I/A

10:21

Cristi Chivu a luat decizia în privinţa lui Dennis Man! Anunţul italienilor înainte de Parma – Juventus

9:44

Siyabonga Ngezana, apel către sud-africani: „Să vină în România! Sper că vor avea curajul”

9:14

Pep Guardiola, savuros după victoria dramatică a lui City! Klopp şi Arteta, primii oameni la care s-a gândit

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s