Iasmin Latovlevici şi Kehinde Fatai au semnat cu FC Argeş! Loviturile zilei în fotbalul românesc

De Antena Sport
Publicat: 28.09.2021, 14:11

Iasmin Latovlevici şi Kehinde Fatai sunt oficial de astăzi jucătorii clubului FC Argeş. Al doilea a semnat un contract până la finalul acestui sezon competiţional, cu drept de prelungire pe încă unul, iar primul, o înţelegere valabilă pe două sezoane.

Iasmin Latovlevici şi Kehinde Fatai au semnat cu FC Argeş

fcarges.ro

„Bine ați venit, Kehinde Fatai și Iasmin Latovlevici! Atacantul Kehinde Fatai şi fundașul Iasmin Latovlevici sunt oficial de astăzi jucătorii clubului FC Argeș. Primul a semnat cu echipa noastră un contract până la finalul acestui sezon competițional, cu drept de prelungire pe încă unul, iar cel de-al doilea, o înțelegere valabilă pe două sezoane. La prezentarea celor doi nou-veniți au participat Cristian Gentea, primarul municipiului Pitești și Jean Vlădoiu, managerul general al grupării din Trivale.

Oficialii alb-violeți au așteptări mari de la cei doi jucători având în vedere experiența pe care aceștia o au. Conducătorii clubului FC Argeș sunt convinși că echipa pregătită de Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi este mult mai puternică prin venirea lui Fatai și Latovlevici.”, se arată în comunicatul postat de FC Argeș.

Iasmin Latovlevici(35 ani) s-a despărţit de CFR Cluj, campioana României, înainte de finalul perioadei de mercato. Sosit la Cluj în octombrie 2020, Latovlevici a bifat 16 partide în tricoul „alb-vişiniu” şi a marcat un gol. Înainte de a semna cu ardelenii, Latovlevici a mai jucat la Kisvarda, Bursaspor, Galatasaray, Karabukspor, Genclerbirligi, FCSB, Poli Timişoara şi Gloria Bistriţa.

Fundaşul stânga are în palmares 4 campionate în România (3 cu FCSB, unul cu CFR Cluj), un campionat în Turcia, alături de Galatasaray, două Cupe ale României cu FCSB şi două Supercupe, una cu FCSB, cealaltă cu CFR Cluj.

Kehinde Fatai(31 ani) a venit în România acum 14 ani, la Farul Constanţa. În perioada 2010-2015, nigerianul a jucat în tricoul Astrei, echipă pentru care a marcat 41 de goluri în cele 114 meciuri jucate. Atacantul a mai evoluat la Club Brugge, Sparta Praga, Ufa şi Dinamo Minsk. La formaţiile la care a evoluat, Fatai a adunat 258 de meciuri şi a marcat 73 de goluri.

Vârful de culoare are în palmares Supercupa României, trofeu câştigat cu Astra Giurgiu, în sezonul 2014-2015 şi medalia de vicecampion al Cehiei, cu Sparta Praga, în sezonul 2015-2016. În cupele europene, Kehinde a strâns 35 de partide şi a marcat 10 goluri. Pentru Nigeria U20, Fatai a bifat 3 prezenţe şi a marcat 1 gol. Fotbalistul va avea drept de joc începând cu data de 1 octombrie, atunci când îi expiră suspendarea pentru dopaj.

Bernadette Szocs, la AS.ro LIVE

Dan Petrescu
Fotbal intern • 7 sept., 13:31
Dan Petrescu face curăţenie la CFR! Şi-a reziliat deja contractul. Ar putea ajunge la FCSB unde e dorit de Edi Iordănescu
Gigi Becali a pus stop transferurilor
Fotbal intern • 30 aug., 20:24
Gigi Becali forţează loviturile verii pe piaţa transferurilor! Arlauskis, Latovlevici şi Chipciu sunt doriţi, „la pachet”, la FCSB. Motivul pentru care sunt alungaţi de la CFR Cluj
Haos la CFR Cluj
Fotbal intern • 30 aug., 8:30
Haos la CFR Cluj! Varga a „executat” trei lideri ai vestiarului! Trădare între jucătorii campioanei
Alena Mazanik are părul atât de lung, că "i se prind deseori insecte în el". Cum arată tânăra și cât măsoară podoaba ei capilară
Iuliu Mureșan și-a pus mâinile în cap când a aflat că Dario Bonetti ar putea veni în locul lui Mircea Rednic. Ce se întâmplă la Dinamo
1
10:57 Cosmin Olăroiu, dat de gol! Ce a făcut antrenorul înainte de FCSB – Mioveni: „Acum am dat din casă” 10:43 Mirel Rădoi, atacat fără menajamente: „Nu l-am cunoscut aşa ranchiunos”. Neconvocarea lui Ronaldo Deaconu, motivul discordiei 10:10 Momente dramatice pentru Denis Drăguș: i-a fost anulat un gol după 7 minute și Standard a fost egalată în minutul 90+10 9:22 Finală incredibilă la Indian Wells. Cei doi nu câștigaseră niciun meci în California până la ediția 2021 9:04 Lovitură dură pentru Gigi Becali! A pierdut o mare sumă de bani. Totul a devenit oficial 9:02 Nota primită de Ciprian Tătărușanu după AC Milan – Verona 3-2. Ce au spus italienii după primul meci al românului din acest sezon 8:51 Ianis Hagi are Scoţia la picioare! Cuvinte uriaşe la adresa românului după meciul cu Hearts: „Este adevăratul număr 10” 8:37 FCSB – Mioveni 3-0 | Ilie Dumitrescu, șocat de penalty-ul primit de FCSB. ”Eu am stat 15-20 de minute, am revăzut cu colegii faza asta” 8:33 Marius Şumudică, avertisment după prima victorie la Malatya: „Mi-a fost dor, Şumudică s-a întors”. Cum i-a cucerit pe turci 8:09 FCSB – Mioveni 3-0 | Se cer demisii după arbitrajul lui Marcel Bârsan: „Să plece toţi de la comisie. Nu poţi să dai un asemenea penalty”. Adrian Porumboiu, intervenţie dură