Închide meniul

Marius Şumudică îi transmite lui Gigi Becali să îşi ia gândul de la Bogdan Stancu: “E un băiat deosebit! M-am rugat 3 ani de el să-l iau”

Antena Sport Publicat: 4 iunie 2021, 12:33

Comentarii
Marius Şumudică îi transmite lui Gigi Becali să îşi ia gândul de la Bogdan Stancu: E un băiat deosebit! M-am rugat 3 ani de el să-l iau

Bogdan Stancu a semnat

Bogdan Stancu nu va veni la FCSB – e vestea proastă pe care Şumudică i-o dă lui Gigi Becali. Actualul antrenor al celor de la CFR Cluj e de părere că Stancu va rămâne în Turcia şi nu ia în calcul o revenire în România.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, Şumudică spune că s-a rugat de Stancu să vină la Gaziantep.

Şumudică e convins că Bogdan Stancu nu va veni la FCSB

E un băiat deosebit. M-am rugat de el trei ani să-l iau la Gaziantep, la Kayserispor. Cred că îi va fi greu să nu-i dea curs unei oferte din Turcia. Îi va fi greu să vină în România. El e marcator de 8-9 goluri în Turcia, exceptând loviturile de pedeapsă. 

În România, e imposibil să nu marcheze 12-15 goluri într-un sezon. Şi noi avem atacanţi buni la CFR, trei jucători. Sunt adeptul unui joc ofensiv, dar acum avem trei atacanţi pe care-i respect pentru ce au făcut la CFR Cluj. Pleacă din pole position pentru mine”, a declarat Șumudică la Telekom Sport.

Curg ofertele din Turcia pentru Bogdan Stancu

Bogdan Stancu este una dintre ţintele lui Gigi Becali, însă poate rămâne în Turcia. Atacantul are deja două oferte.

Reclamă
Reclamă

Bogdan Stancu poate rămâne în Turcia, deşi Gigi Becali îl vrea la FCSB. Stancu a devenit este liber de contract, după ce contractul său cu Genclerbirligi a expirat.

Bogdan Stancu, al cărui contract cu Gençlerbirliği a expirat, mai are doi pretendenți. Altay și Giresunspor din Super Lig, sunt aspiranți la Bogdan Stancu, care este dorit și de Steaua București (n.r. – FCSB). Stancu a atras atenția mai ales prin prestația sa din ultimele meciuri ale sezonului.

Atacantul de 33 de ani a jucat la Galatasaray, Bursaspor, Orduspor și, în cele din urmă, la Gençlerbirliği în Turcia. A marcat 85 de goluri și a făcut 34 de pase decisive în 264 de meciuri din Superliga”, scriu cei de la yurtspor.com.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:29 6 ian.
Erik ten Hag a fost prezentat oficial! Cu cine a semnat, după mandatele de coşmar de la United şi Leverkusen
23:21 6 ian.
Gigi Becali, lăudat după ce a anunțat plecarea lui Octavian Popescu de la FCSB: „E hoț, șmecher”
22:58 6 ian.
Dorit de Dinamo, Andrei Coubiş a semnat cu o altă echipă din Liga 1
22:55 6 ian.
Răzvan Lucescu, în sferturile Cupei Greciei. Victorie la loviturile de departajare pentru PAOK
22:36 6 ian.
Pep Guardiola face cel mai scump transfer al iernii în Europa. 75 de milioane de euro pentru starul din Premier League
22:24 6 ian.
VideoJurnal Antena Sport | Cristian Tranulea n-are rival pe Dunăre de Bobotează
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 3 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB 4 Oțelul și-a vândut golgheterul. Suma incredibilă obținută de gălățeni în schimbul transferului 5 E gata! Cu ce club din Liga 1 semnează Andrei Coubiș 6 Oţelul Galaţi şi-a vândut atacantul în Polonia. Suma de transfer
Citește și