Închide meniul

Îl refuză şi Dan Petrescu pe Burleanu? Ofertă uriaşă primită de antrenorul campioanei: salariu de 4 milioane de dolari pe an

Antena Sport Publicat: 7 decembrie 2021, 10:43

Comentarii
Îl refuză şi Dan Petrescu pe Burleanu? Ofertă uriaşă primită de antrenorul campioanei: salariu de 4 milioane de dolari pe an

Hepta

Dan Petrescu poate da un adevărat tun financiar dacă va alege să plece de la CFR Cluj. Ofertat de Burleanu şi Stoichiţă pentru a veni selecţioner, Petrescu poate alege să meargă la arabi, pe un salariu colosal. Petrescu ar fi primit în această perioadă o ofertă de la un club din Emiratele Unite Arabe, scrie gsp.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, ofertă uriaşă de la arabi

Mai mult, se pare că arabii i-au pus pe masă un contract fabulos: 4 milioane de dolari într-un singur an. Antrenorul campioanei le-ar fi transmis arabilor că le va da un răspuns final pe 20 decembrie, după partida celor de la CFR Cluj cu FC Argeş.

În acest context, Răzvan Burleanu se poate lovi de încă un refuz, după cele ale lui Gică Hagi şi Răzvan Lucescu.

Dan Petrescu, în corzi după negocierile cu FRF

Dan Petrescu crede că incertitudinea care planează asupra antrenorului îi afectează pe jucătorii lui CFR Cluj. „Bursucul” va purta discuția finală cu Neluțu Varga la sfârșitul lunii decembrie.

Patronul a vorbit cu cei de la Federaţie. Cei de la FRF au vrut să mă vadă şi el şi-a dat acceptul. Au venit, au vorbit cu mine… după eu nu am mai vorbit cu nimeni, nici cu Federaţia, nici cu patronul. Am transmis patronului că vreau să mă concentrez la aceste meciuri 100%, să le câştigăm. După, normal, când se termină, o să avem o discuţie şi o să vedem ce se întâmplă în continuare.

Reclamă
Reclamă

Ce am vorbit acolo rămâne între noi. Eu am vorbit cu oamenii din club să ne auzim pe 20 (n.r. decembrie). Dar nu vreau să mai zic ceva, se va interpreta orice spun. Eu mai am trei meciuri foarte importante şi poate mai am încă trei ani, nu ştiu. Mai am trei ani contract. Cred că întâlnirea asta nu mi-a făcut bine, nu trebuia să se întâmple. Dar dacă cei de la Federaţie au vrut să mă vadă şi patronul a fost de acord, a trebuit să accept şi eu. Nu puteam să refuz.

Pe mine m-a întrebat un jucător dacă mă duc, dar nu-i spun numele… la restul le-am spus să se concentreze la meci, să nu citească prea mult ziarele. (Reporter: un internaţional?) Nu e român, oricum!”, a spus Dan Petrescu, într-o conferință de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:51
VideoJurnal Antena Sport | Un fost jucător al FCSB-ului e patron de restaurant la Belgrad
0:45
VideoJurnal Antena Sport | Mihaela Cambei şi fratele ei au cucerit medalii la Bucureşti
0:39
Dinamo, învinsă de Nantes. Al şaptelea eşec la rând al “Dulăilor” în Liga Campionilor
0:33
Carlos Alcaraz a obţinut o nouă victorie la Turneul Campionilor şi va încheia anul pe locul 1 ATP
23:42 13 nov.
Franţa s-a calificat la World Cup 2026! “Dublă” Mbappe. Ronaldo, eliminat în Portugalia – Irlanda 2-0. Rezultate
23:37 13 nov.
Cosmin Olăroiu, reacţie după 1-1 cu Irak: “Jucăm un retur sub o mare presiune! Suntem pregătiţi pentru orice”
1 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au câştigat Asia Express! Suma pe care au primit-o! Cei doi, în lacrimi în finală 2 Foto“Vă pupă păpușicile!” Prima postare a lui Gabi Tamaş după ce el şi Dan Alexa au câştigat Asia Express 3 E oficial. A uitat trecutul de la FCSB şi a semnat cu Universitatea Craiova, Mihai Rotaru confirmă! 4 Primul jucător care e OUT de la Rapid. La cine va renunța Costel Gâlcă în iarnă 5 Mircea Lucescu a ratat să-l cheme la naţionala României, acum e la un pas să semneze cu Manchester United! 6 Cu ce echipă din România va semna Mirel Rădoi. “E singura…” Anunţul surpriză al lui Mihai Rotaru
Citește și