Ilie Poenaru, după 0-3 cu Voluntari! "Am arătat un fotbal bun, un ritm bun, la care nu mă așteptam"

Antena Sport Publicat: 13 iunie 2020, 17:05 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:24

Ilie Poenaru şi-a criticat echipa după înfrângerea cu FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

"O înfrângere dură, greu de digerat. Timp de 30 de minute, Voluntariul ne-a dat două goluri deși n-a avut deloc ocazii. În repriza secundă, am avut alt ritm, am pus probleme, dar tot ei au înscris. Cam acesta este istoricul meciului. Suntem obișnuiți cu astfel de greșeli, mereu am luat goluri de cascadorii râsului.

Declaraţiile ciudate ale lui Ilie Poenaru

Le-am spus jucătorilor să se maturizeze mai repede, să fie mai concetrați. Eu zic că, lăsând la o parte rezultatul, am arătat un fotbal bun, un ritm bun, la care nu mă așteptam.

Important pentru jucătorii mei e să treacă repede peste această înfrângere și să ne pregătim pentru următorul meci. Șanse sunt în continuare și vrem să ne îndeplinim obiectivul propus”, a spus Poenaru după meciul cu Voluntari.

FC Voluntari a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, pe Academica Clinceni, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Ligii 1, prima confruntare de după pauza cauzată de pandemia de coronavirus.

17:43 Preşedintele Formula 1™, replică acidă pentru Max Verstappen şi Fernando Alonso: „E vorba despre respectul faţă de fani” 17:33 „E ceva ciudat la acest copil!” Motivul pentru care Ianis Hagi va merge la EURO 2024, deşi e rezervă la Alaves 17:15 Farul – Rapid LIVE TEXT (19:00). Duel „de foc” la Ovidiu pentru un loc în cupele europene. Echipe de start 17:11 Bayer Leverkusen aduce întăriri de la Real Madrid! Jucătorul dorit insistent de Xabi Alonso 17:02 „România are nevoie de un jucător ca el!” Costel Gâlcă, mesaj ferm despre şansele lui Alexandru Mitriţă de a merge la EURO 2024 16:48 Lamia – PAOK 0-0 este acum în AntenaPLAY. Răzvan Lucescu luptă pentru titlu, în Grecia. Meci cu miză uriaşă! 16:43 Cum i s-au mărit şansele lui Alexandru Mitriţă să fie convocat la EURO 2024, după accidentarea lui Olimpiu Moruţan 16:37 „O discuţie foarte toxică!” Dan Şucu, anunţ ferm despre revenirea lui Marius Şumudică la Rapid 16:23 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 24 aprilie 2024 15:55 VIDEOYokohama – Al Ain, finala Ligii Campionilor Asiei! Japonezii au învins dramatic Ulsan la loviturile de departajare Vezi toate știrile