Închide meniul

”Îmi doresc să se salveze și să fie o echipă puternică!” Un fost antrenor de la FCSB e alături de rivalii de la Dinamo: ”Este un club cu performanțe importante!”

Dragoș Vasile Publicat: 23 februarie 2022, 19:29

Comentarii
”Îmi doresc să se salveze și să fie o echipă puternică!” Un fost antrenor de la FCSB e alături de rivalii de la Dinamo: ”Este un club cu performanțe importante!”

Jucătorii lui Dinamo, în timpul unui meci / Hepta

Mihai Teja e alături de Dinamo

„E situație grea la Dinamo. Eu m-aș bucura mult ca Dinamo să treacă peste acest moment. E un club emblematic în România, este un brand, are în spate o istorie foarte frumoasă, performanțe importante. Este un club puternic. A realizat ceva de-a lungul anilor. Sper să-și revină și să arate din punct de vedere sportiv că poate în continuare să fie în Liga 1 și să încerce să ajungă din nou la un nivel pe care l-a arătat până acum.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E greu să vorbești despre ceva ce ar fi ipotetic. Clar că sunt frământări, greutăți, deocamdată nu se știe ce se întâmplă, e insolvență, nu știm cine dă banii la Dinamo până la urmă. Sper anul acesta să se salveze de la retrogradare, iar în viitor să creeze o echipă competitivă, cu anumiți sponsori. Dinamo are capacitatea de a atrage mai mulți sponsori datorită numelui și să se creeze din nou, în timp, formația puternică care a fost acum 15-20 de ani.

Fără Dinamo campionatul ar fi mult mai sărac. Îmi doresc ca Dinamo să rămână în Liga 1, dar totul să se facă numai din punct de vedere sportiv. Să creeze o echipă puternică astfel încât să arate pe teren că merită lucrul acesta și în anii viitori să fie la un alt nivel numai datorită jocului prestat și al rezultatelor”, a declarat Mihai Teja, potrivit realitateasportiva.net.

Gaz Metan Mediaș, o nouă depunctare! Dinamo poate urca pe loc de baraj

Dinamo urcă în clasament chiar înaintea derby-ului cu Rapid. Gaz Metan va fi penalizată cu încă șase puncte astăzi, anunță gsp.ro. În condițiile date, va coborî pe loc de retrogradare. Totul din cauza datoriilor neplătite față de Mihai Teja și staff-ul lui. Aceștia au de primit aproximativ 70.000 de euro.

Medieșenii au mai pierdut 2 puncte la Comisii, după ce nu au achitat sumele restanțe pe care le aveau la fostul lor jucător, Ronaldo Deaconu. A fost picătura care a umplut paharul și care a dus la plecări masive de la Gaz Metan.

Reclamă
Reclamă

Dacă Comisia de Disciplină o lasă pe echipa din Mediaș fără alte șase puncte, atunci Dinamo urcă pe locul 14 în Liga 1, cu trei etape înainte de finalul sezonului regulat. În condițiile date, dacă ținem cont și de meciurile directe, clasamentul va fi următorul.

13. FC U Craiova 1948 – 27 de puncte
14. Dinamo – 16 puncte
15. Gaz Metan Mediaș – 16 puncte
16. Academica Clinceni – 11 puncte

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:05
Miraculos! Au câștigat Cupa direct din liga a doua și au terminat sezonul fără eșec: „Nu-mi dau seama ce s-a întâmplat”
17:52
Xabi Alonso este istorie! Real Madrid, două nume uriașe pentru înlocuirea antrenorului
17:46
Ştefan Baiaram a dezvăluit marea calitate a lui Filipe Coelho: “Are metodele lui”. Ce a spus despre Mirel Rădoi
17:34
Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
17:32
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 8 decembrie
17:15
Scandal uriaş la Liverpool: Mohamed Salah a fost scos din lot pentru meciul cu Inter
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 5 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9 6 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun”
Citește și