Mijlocaşul celor de la FCSB a avut o evoluţie foarte bună, astfel că italienii au motive să se gândească la o mutare pentru viitor pentru jucătorul adus de Gigi Becali pentru un milion de euro.
Inter îl monitorizează de mai multă vreme pe Moruţan, susţine gsp.ro, iar creşterea mijlocaşului este una vizibilă, el ajungând titular atât în echipa lui Toni Petrea, cât şi la naţionala U21 a lui Adi Mutu.
Olimpiu Moruţan este cotat la 800.000 de euro
Mijlocaşul de 21 de ani cotat de Transfermarkt la 800.000 de euro a marcat 3 goluri şi a oferit 7 pase decisive în cele 9 meciuri disputate în acest sezon de Liga 1.
Jucătorul venit în 2018 de la Botoşani vrea şi el un transfer afară, iar campionatul favorit este La Liga.
"În cazul unui transfer, cred că în Spania mi s-ar potrivi foarte mine, dar nu depinde de mine. O să vedem pe viitor unde o să ajung. Îmi place acolo pentru că e mai mult pe tehnică, pasare şi un joc mai puţin pe forţă", a declarat Moruţan, recent, pentru frf.ro.
- Olimpiu Moruţan e cotat de Transfermakt la 800.000 de euro
- Mijlocaşul de 21 de ani a marcat 3 goluri în acest sezon de Liga 1
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”