Tehnicianul echipei care încă nu a obținut vreun succes în această ediție de campionat a răspuns ultimelor zvonuri care au apărut. Potrivit gsp.ro, Chirilă s-ar fi certat cu ospătar, înaintea meciului cu FCSB, care i-ar fi adus vin la carafă.
Ionuț Chirilă: “Eu le comand vin jucătorilor de la Academica Clinceni”
Ionuț Chirilă a negat vehement informațiile apărute în presă. Mai mult, a asigurat că el le oferă jucătorilor vin cu o seară înaintea disputelor din Liga 1.
“Vin le cumpăr eu jucătorilor… eu personal. Am spus că nu sunt de acord ca băieții să consume vin la carafă. Cum să comand vin, când eu personal le cumpăr vin? Și nu orice, iau numai soiuri alese. Da, le iau 4-5 sticle de vin și cu o seară înainte de meci beau fiecare câte o jumătate de pahar de vin.
Nu știu ce conține vinul la carafă, să nu se întâmple ceva rău, poate fac o toxiinfecție, ceva. Am greșit cu ceva ca să fiu atacat? Mai bine evităm, de aceea prefer vinul îmbuteliat“, a declarat Ionuț Chirilă la digisport.ro.
Antrenorul Clinceniului așteaptă pauza competițională și a cerut întăriri pentru a putea salva echipa de la retrogradare. Academica este amenințată cu falimentul, după ce s-a refuzat intrarea în insolvență, dar Chirilă cere cel puțin cinci transferuri.
Pentru echipa din Clinceni urmează chiar deplasarea pe terenul liderului CFR Cluj. Patru puncte a adunat Academica în cele 16 etape de până acum.
- Academica Clinceni este pe ultimul loc în Liga 1
- Declarații savuroase ale lui Ionuț Chirilă
- FCSB - Inter Club d’Escaldes e pe 9 iulie, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Reacţia lui Dan Petrescu după ce a intrat pe noul stadion din Ghencea: “Am fost şocat”
- Darius Olaru, despre meciurile FCSB-ului din Ghencea: “E cumva ciudat. Parcă mă simt mai mult acasă pe Arenă”
- Revenire importantă la FCSB, înainte de Supercupa României. Anunțul lui Mihai Stoica: “Poate juca”
- Gigi Becali a plătit o sumă importantă pentru a-l aduce la FCSB, iar acum e aproape să semneze în Liga a 3-a
- Adrian Mititelu „a tunat și fulgerat” după ce FCU Craiova a fost depunctată: “Abuz în serviciu! Fac plângere”